Laptopun kasasındaki vidalar yalama olmuş

Mkemin33

Hectopat
Daha fazla  
Laptopu temizlemek için kasayı açmaya çalıştığımda vidaların yalama olması beni engelledi vidalar dönüyor lakin çıkmıyor. Açarsam kapatabilir miyim? Emin değilim, yardımcı olacak fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalın paket lastiği kullanarak vidaları çıkartmaya çalışın işe yarayacaktır. Hiç değilse ben o şekilde çıkartmıştım. Geri toplama konusunda da aynı uzunlukta başka vidalarla kapatırsanız bir dahaki açmak istediğnizide zorlanmazsınız.

Laptopu temizlemek için kasayı açmaya çalıştığımda vidaların yalama olması beni engelledi vidalar dönüyor lakin çıkmıyor. Açarsam kapatabilir miyim? Emin değilim, yardımcı olacak fikirlerinizi bekliyorum.
paket lastiğiyle çıkartmayı bende denemiştim ancak işe yaramamıştı bunu sizde düşünmüşsünüzdür ama en kolay çözüm bir telefoncuya götürüp ince uçlu tornavida ile çıkartırman olacaktır

Yalama tornavidadan bağımsız bir şey. Ağız bozulması ile karıştırılmamalı.

Mıknatıslı bir tornavida ile çevirirken altına bıçak tarzı ince, bükülmeyen bir şey sokun. Dişler ona takılıp yükselsin.
Sonrasında da daha büyük bir vida için kılavuz açmakta ve daha büyük vida kullanmakta fayda var.

Yalama tornavidadan bağımsız bir şey. Ağız bozulması ile karıştırılmamalı.

Mıknatıslı bir tornavida ile çevirirken altına bıçak tarzı ince, bükülmeyen bir şey sokun. Dişler ona takılıp yükselsin.
Sonrasında da daha büyük bir vida için kılavuz açmakta ve daha büyük vida kullanmakta fayda var.

Geri kapatamama korkusu yüzünden işi bir profesyonele bırakmak daha iyi olur yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı