Laptopun sürekli şarjda kalması zararlı mı?

• Konuyu başlatan Pecx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 238

Pecx

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün gaming laptop aldım fakat laptopun kullanımıyla alakalı aklımda takılan sorular var.
1- Laptopun sürekli prizde şarjda 100% şekilde durması sıkıntı olur mu?
2- Gündelik kullanımda video, film izlerken prizden çıkarmam gerekir mi?
3- Haftada bir kere bataryayı doldur boşalt yapmalı mıyım?

Arkadaşlar bugün gaming laptop aldım fakat laptopun kullanımıyla alakalı aklımda takılan sorular var.
1- Laptopun sürekli prizde şarjda 100% şekilde durması sıkıntı olur mu?
2- Gündelik kullanımda video, film izlerken prizden çıkarmam gerekir mi?
3- Haftada bir kere bataryayı doldur boşalt yapmalı mıyım?
Ne yaparsan yap, bataryalar zamanla eskir, ömrü tükenir. Bunu atlatmak mümkün değil. %20 şarj falan onlar hepsi hikaye.

Kullanmadan hep şarjda durması sıkıntı yaratmaz ama kullanırken şarjdan çıkarın, hem alış hem veriş pili yorar ve daha çabuk bitmesine yol açar, tüm şarj edilebilen cihazlar için geçerlidir bu..

Kullanmadan hep şarjda durması sıkıntı yaratmaz ama kullanırken şarjdan çıkarın, hem alış hem veriş pili yorar ve daha çabuk bitmesine yol açar, tüm şarj edilebilen cihazlar için geçerlidir bu.
Laptoplarda bu durum geçerli değil hocam bildiğim kadarıyla güç kablosu bağlı olmazsa laptopun performansı düşüyor ve oyunlarda FPS sorunu yaratıyor.

Pil %100 dolu iken şarjda kullandığımızda bataryayı bypass edip direkt prizden güç almıyor mu zaten laptop? Yanlış biliyorsam düzeltin, ben bu şekilde bataryayı hiç kullanmıyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı