Laptopun kapalıyken uzun süre şarjda kalması

emre_2280

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-12500H
RTX 3050Ti 4 GB
1X8 GB DDR5 4800 MHZ RAM
144 HZ IPS Panel
HP Victus 16 - D1045NT
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Dün gece yatmadan önce laptopu kapatıp yattım fakat her zaman yaptığım şeyi (adaptörün fişini çekmeyi) unutmuşum. Biraz önce açarken de Power tuşundan ufak bir elektrik çarptı birine temas edince olur gibi. Sizce bataryaya herhangi bir zararı olur mu? Açıkken de hep prizde kullanıyorum, bu durumlar sorun yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkesin okumadan kenara fırlattığı kullanım kılavuzlarında ''Dizüstü bilgisayar uzun süre kullanılmayacaksa kapalı hâlde iken şarj bağlantısını çıkartın'' ifadesine yer verilmektedir. Üretici firmalar bunu söylediğine göre bunun zararı var demektir.

Gerçi bu topraklamadan olmayabilir. Şarjda kalmasıyla alakalı da olamaz ben de çünkü laptopu sürekli şarjda bırakıyorum. Böyle bir durum henüz yaşamadım ama yine de şarjda tutmamakta fayda var. Vücudunuzda statik elektrik birikmesiyle eğer ki dokunduğunuz yer de metalse olabilir böyle bir şey.

Herkesin okumadan kenara fırlattığı kullanım kılavuzlarında ''Dizüstü bilgisayar uzun süre kullanılmayacaksa kapalı hâlde iken şarj bağlantısını çıkartın'' ifadesine yer verilmektedir. Üretici firmalar bunu söylediğine göre bunun zararı var demektir.
Anladım hocam. Peki bir kereden bir şey olur mu? O sözü de biliyorum.

Gerçi bu topraklamadan olmayabilir. Şarjda kalmasıyla alakalı da olamaz ben de çünkü laptopu sürekli şarjda bırakıyorum. Böyle bir durum henüz yaşamadım ama yine de şarjda tutmamakta fayda var. Vücudunuzda statik elektrik birikmesiyle eğer ki dokunduğunuz yer de metalse olabilir böyle bir şey.
Klavye plastik hocam uyudum uyandım öylece açtım. Şuan prizde kullanmıyorum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı