Çözüldü Lastvoice BM800 elektrik çarpıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lilturshu

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba, 2020 yazında aldığım Lastvoice BM800 condenser mikrofonumun bugün metaline dokunduğumda elektrik çarptı. Hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Acaba mikrofonda kısa devre gibi bir şey mi olmuştur veya anlık voltaj değişimi ile mi ilgilidir? Yardımcı olursanız sevinirim. (Elektrik çarpması, önceden şaka için kullandığımız tabanca çakmakların çarptığı elektrik gibi ya da şaka sakızının elektriği gibi.)

Çözüm
Tamam, sorunumu çözdüm. Kendi üzerimde bulunan elektrikten kaynaklanıyormuş. Kapı koluna dokunun ya da toprağa dokunun hemen geçiyor.
Daha önce BM800ü çok yakından kullanmıştım bir problem yaşamamıştım, kaçak olabilme ihtimali var. Elektrik sürekli mi çarpıyor?

Dostlar merhaba, 2020 yazında aldığım Lastvoice BM800 condenser mikrofonumun bugün metaline dokunduğumda elektrik çarptı. Hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Acaba mikrofonda kısa devre gibi bir şey mi olmuştur veya anlık voltaj değişimi ile mi ilgilidir? Yardımcı olursanız sevinirim. (Elektrik çarpması, önceden şaka için kullandığımız tabanca çakmakların çarptığı elektrik gibi ya da şaka sakızının elektriği gibi.)

Sert bir darbe aldıysa veya yere düştüyse iç tarafındaki elektrik kabloları dış kabuğa temas ediyordur muhtemelen.

Geri
Yukarı