Launch Control'ün arabaya zararı var mıdır?

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Merhaba. 2009 model ticari bir 110'luk Ford connect aracım var. Arada bir ışıklardan otoyola bağlanırken yaklaşık 2500 - 3000 devir civarına getirip birden debriyajı bırakıyorum ve araba biraz sarıp hızlanıyor. Bu esnada dip gaz yapmıyorum sadece en başta verdiğim gazdan birazcık daha fazlasını veriyorum. Sürekli olarak yaptığım bir şey değil ancak arada sırada yapınca hoşuma gidiyor. Bunun bir zararı var mıdır?

Yaptığınız launch kontrol olmuyor eğer aracınızda launch Control olsaydı bir zararı olmazdı fakat sizde zararı olur.

Yaptığınız launch kontrol olmuyor eğer aracınızda launch Control olsaydı bir zararı olmazdı fakat sizde zararı olur.

Ne gibi zararı vardır hocam? İnternetten launch Control nasıl yapılır diye baktığımda çoğu kaynak bu şekilde gösteriyordu. Bu yüzden launch Control olarak yazdım. :)

Ne gibi zararı vardır hocam? İnternetten launch Control nasıl yapılır diye baktığımda çoğu kaynak bu şekilde gösteriyordu. Bu yüzden launch Control olarak yazdım. :)

Öncelikle difransiyel dişlileri ve akis kesme gibi şeyler çıkar ortaya. Baskı ve balata Allah'ın emri zaten fazla aşınır ömrü ciddi gider. Motor kol ve pistonlara yük bindirir. Böyle saya saya gider. Kullandığınız araç sportif kullanıma uygun değil ticari bir araç. Sürekli tekrarlarsanız saydığım parçalar ve fazlasının ömrü kısa sürede biter. Aracın 110 HP olması bunlara müsait olmadığı gerçeğini değiştirmez.

Launch Control genelde spor araçlarda deviri kalkış işin en optimum seviyeye getirip motoru şanzuman ile doğru zamanda bağlar ve bunu yapmadan bunu etkinleştirmeniz gerekir. Zararına gelecek olursak launch Control programına sahip araçlarda buna dayanıklı bir şanzuman ve aks bulunur sizin aracınız manuel baskı balatada diferansiyelde ve moturun sazuman ile bağlandığı yerlerde büyük ölçüde aşınma olur büyük zararlar olabilir zamanla.

Öncelikle difransiyel dişlileri ve akis kesme gibi şeyler çıkar ortaya. Baskı ve balata Allah'ın emri zaten fazla aşınır ömrü ciddi gider. Motor kol ve pistonlara yük bindirir. Böyle saya saya gider. Kullandığınız araç sportif kullanıma uygun değil ticari bir araç. Sürekli tekrarlarsanız saydığım parçalar ve fazlasının ömrü kısa sürede biter. Aracın 110 HP olması bunlara müsait olmadığı gerçeğini değiştirmez.

Sürekli olarak yaptığım bir şey değil. Ara sıra zevkine yapıyorum. Yaptığımda da genelde yarım gazla yapıyorum. Sarma konusunda araç fazla sarmıyor. Hafif sarıp yolu tutuyor.

Sürekli olarak yaptığım bir şey değil. Ara sıra zevkine yapıyorum. Yaptığımda da genelde yarım gazla yapıyorum. Sarma konusunda araç fazla sarmıyor. Hafif sarıp yolu tutuyor.
Ara ara da olsa her yapışında ciddi bir aşınma olduğunu bilerek yap o halde.

Yeni konular

Geri
Yukarı