Lazer Göz Ameliyatı olan var mı?

Sorularını ilet hepsine teker teker cevap vereyim. Ben oldum.
Ayrıca bir damla damlatıyorlar sonrasında gözün uyuşuyor ve dokunabiliyorsun. Bana ameliyattan önce damlattılar. Kalem gibi ucu küt olan bir cihaz var. Onu gözlerimin her yerine değdirerek kornea kalınlığını ölçtüler. Uyuşuk olduğundan göz kapama reflex'i falan hiç bir şey sorun olmadı. Hemen sonrasında kendi parmağımla dokunmayı denedim dediğim gibi vücut karşı çıkmıyor göz yüzeyine rahatça dokunabiliyordum.
Ekleme:
Ameliyatlar içinde tür tür ayrılıyor. Her ameliyatın birbirinden farklı yanı var ve benim olduğum ameliyat olduğum zamanın en iyisiydi. Çoğunun gözleri uyumsuz çıkıyordu benimki uyduğu için ben bu ameliyat türünü tercih ettim.
Benim olduğum ameliyat Excimer Lasik.
Hocam biraz geç yanıt atıyorum ancak yeni post atmak istemedim. Sormak istediğim bir kaç sorum var:
1) Göz numaramın ilerlemesi durmadıysa yine de olabilir miyim? Olursam ne gibi zararları olur?
2)Kaç kere yaptırılıyor(Merak ediyorum :D)
3)Bir kere yaptırdıktan sonra ne kadar artıyor?
4)Duyduğuma göre gözümüzün üstündeki katmanı eritiyorlarmış ama o katman 1-2 hafta içinde kendini yeniliyormuş. Bu eskisinden daha zayıf bir katman mı oluyor yoksa farkı yok mu?
5)Gözümüz ışığa vs. karşı zayıf mı oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı