LC-Power LC1000M PSU nasıldır?

253662

Hectopat
Son düzenleme:
İncelemesi görünmüyor maalesef.

Screenshot_20230707_202321_Chrome.jpg

@RPM

Bunu sipariş etmiştim. Geldi.

Sonra bu 1000W 80+ Gold sertifikalı ürünü görünce puanlamaları da iyiydi bir de Amazon etkeni var diye bunu da sipariş ettim.

Şu an araştırıyorum siz ne önerirsiniz?

@RPM
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@RPM ayrıca şöyle bir durum daha var EU fiyatları 160 euro civarında.

Oda 5K civarı ediyor. Yani normal 1000W'luk 80+ PSU'larla aynı fiyatlarda.

Şuan bir fırsat yakaladıysam kaçırmayayım sipariş ettim ama iptal de edebilirim. Geldikten sonra iade'de edebilirim amazon bu yönde çok iyi.

@RPM sen de konuya birilerini etiketleyebilirsin eğer psulardan anlayan birilerini tanıyorsan.

@RPM sen de konuya birilerini etiketleyebilirsin eğer PSU'lardan anlayan birilerini tanıyorsan.

TLP vardı da nickini değiştirmiş sanırım. Bulamadım.

Elimde sağlam bir kaynak yok dediğim gibi, herhangi bir şey söyleyip yanlış yönlendirmek istemem.

Sisteminize kaç W gerekiyor bilmiyorum ama 650W yeterliyse TX650M almak daha iyi olurdu. HP'nin Bronze PSU'ları arasında 2700 TL edecek bir model yok.

600 700 yetecektir ama 200-300 TL fark için daha yüksek woltajlı almak varken yüksek w daha mantıklı geliyor bana.

@EgeN7

LC1000M V2.31 - Super Silent Modular Series

Tier List'te "Speculative Position"da yer alıyor. Hala tartışmaya açık. Aslında tier-list sorumlularından rica edip bu PSU'nun durumunu netleştirmelerini sağlamak lazım öteki türlü tam bir sonuca varmak zor.

Genel olarak fena değil gibi görünüyor, ancak 1000W konu sahibi için aşırıya kaçabilir. Yurt dışından gelmesi de garanti gibi konularda biraz sorun yaratabilir, süreç uzayabilir bu tür durumlarda.

Gördüğüm kadarıyla OTP (aşırı sıcaklık koruması) dışında tüm korumalar var.
Eki Görüntüle 1852384

OTP (over temperature protection) da çok ciddi bir koruma değil, fan durmadıkça bir şey olmaz. Ama olsa güzel olurdu, çünkü soğutma sisteminin durma riski her ne kadar az olsa da sıfır değil.

İnceleme videosu İngilizce olsaydı güzel olurdu.

Burada reddit'te açılan posta yazılan yorumlardan yararlanıyoruz.

[PSU] LC-Power 1000W Power Supply Super Silent Modular v2.31 80+ Gold PSU

Cazip bir fiyatı olduğunu söylemiş fakat aynı zamanda markanın bilinirliğini sorgulamış. PSU gibi önemli bir bileşende ucuza kaçmamak gerektiğinden bahsetmiş.

LC Power'ın PSU dünyasında bilindiğini (iyi veya kötü değil, sadece bilindiğini), ancak bütçe dostu ürünler ürettiğini söylemiş.

Ayrıca bu modelin düzgün/yeterli bir iç tasarımı olduğunu ancak ikinci sınıf komponent kalitesi olduğundan bahsetmiş ve OEM'inin (original equipment manufacturer) bilinmediğini söylemiş.

Biraz daha ödeyip daha kaliteli bir ürün alınması gerektiğinden bahsetmiş, çok iyi bir yatırım olmadığını söylemiş.

Genel olarak markanın ve ürünün performansının bilinmediğini söylemiş. Sorunumuz da bilinmezlik zaten. Doğru dürüst inceleme yok.

* Ancak tüm bunlar markanın veya modelin kötü olduğunu göstermiyor.
* Sadece doğru düzgün incelemesi yok gibi görünüyor.

@ProGamerBest, illaki fiziksel olarak mı satın almanız gerekiyor? Ona göre öneri yapalım. İnternetten çok daha uyguna çok daha kaliteli PSU'lar alabilir ve kendiniz bağlayabilirsiniz. Ciddi bir uzmanlığa, teknik beceriye gerek yok. Artık internet çağındayız ve birçok şey DOI (do-it-yourself) oldu.

Yeni sistem dizdiğim için.

Bu ürünü aldım şu an odada duruyor.

Bunu görünce bunu da sipariş ettim güzel gözüktüğü için.

Bir de bu ürün var indirime girmiş.

1 hafta önce görmüş olsam Corsair'i alırdım.

Şu an benim için ne önerirsiniz?

Sistemim için 600-700W bile gayet yeterli.

High Power'i iade edebilirim sadece kargo parası ödeyeceğim bu durumda.(100 TL gibi bir zararım olacak.)

Lc'ye gerek var mı?

High iade edeyim lc mi kalsın?

Yoksa high kalsın fanteziye gerek yok mu?

High iade edip Corsair de alabilirim.

@BerkayZ87

@EgeN7

@RPM

ne diyorsunuz nasıl hareket etmeliyim?

Son düzenleme:
Ne diyorsunuz nasıl hareket etmeliyim?
Vallahi hocam inan ben de yeni bir sistem toplayacağım ancak parça araştırmaya zamanım olmuyor ve olunca da üşeniyorum. Kendi yeni sistemim için bile güç kaynağı veya herhangi bir parça araştırasım gelmiyor. :D

Tüm PC bileşenlerinde birçok marka / model / fiyat seçeneği var artık. O yüzden eskisi gibi değil, biraz midem bulanıyor araştırırken. O öyleymiş şu şöyleymiş falan derken vakit geçiyor.

O yüzden pek yardımcı olamayacağım bu sefer.

@253662 yerinizde olsam Corsair'e yönelirdim, kafam rahat olurdu.

Ben de aynı fikirdeyim hocam ama ürün sipariş verirken Corsair piyasada yoktu ya da pahalıydı.

High Power evimde şu an iadesinde kargo ücretleri kesiliyormuş 1 gönderim 150-200 TL

400 TL zarar etmiş olacağım.

High Power'da kalacağım zaten sistemime hayli hayli yeterli.

Amazon'dan gelecek kargoyu da iptal edecektim yola çıkmış o yüzden geldiğinde almamayı düşünüyorum.

Ben 2 hafta önce aldım mükemmel güç kaynağı aldıktan 3 gün sonra fiyatı arttı

Dosya Ekleri

• lcpower.jpg
    lcpower.jpg
    204,1 KB · Görüntüleme: 130

Geri
Yukarı