League of Legends 3 dakikada 2 GB internet harcadı

Strawfury

Centipat
Daha fazla  
Evde internet yok ve ben kendi internetimi bilgisayarıma bağlayıp 1-2 el LoL oynuyorum fakat bugün bilgisayara bağladığımda oyuna girdim ve sürekli 800ms ve üstüydü. 2-3 dakika geçtiğinde fark ettim ki 2 ile 3 GB arası internetim gitmiş. Arkada hiçbir şey açık değildi, Steam ve Discord bile. Discord'da pingim yoktu. Başka operatörün interneti ile de bağlandım fakat yine aynısı oldu 3-4 dakika da 3 GB gitti. Nedendir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde internet yok ve ben kendi internetimi bilgisayarıma bağlayıp 1-2 el LoL oynuyorum fakat bugün bilgisayara bağladığımda oyuna girdim ve sürekli 800ms ve üstüydü. 2-3 dakika geçtiğinde fark ettim ki 2 ile 3 GB arası internetim gitmiş. Arkada hiçbir şey açık değildi, Steam ve Discord bile. Discord'da pingim yoktu. Başka operatörün interneti ile de bağlandım fakat yine aynısı oldu 3-4 dakika da 3 GB gitti. Nedendir?
Garip zamanında kendi internetim ile lol girdiğimde saatlerce oynasam dahi okadar gitmemişti.

Sanırım güncellemeden kaynaklı. Yeni yama gelecek bildiğimiz üzere, onun için yavaştan dosya indirmeye başlatmış olabilir riot. Böyle değilse o kadar internet harcaması çok saçma çünkü.

Ben telefonumu bağladığım zamanlarda Windows ayarlardan çevirmeli bağlantı olarak ayarlıyordum. Windows güncelleme yapmış olabilir.

Sanırım güncellemeden kaynaklı. Yeni yama gelecek bildiğimiz üzere, onun için yavaştan dosya indirmeye başlatmış olabilir Riot. Böyle değilse o kadar internet harcaması çok saçma çünkü.

Bence de dediğin gibi LoL dışında hiçbir şey açık değil fakat başka hiçbirşeyde de pingim yoktu yani.

Garip zamanında kendi internetim ile LoL girdiğimde saatlerce oynasam dahi o kadar gitmemişti.

Daha düne kadar bende de gitmiyordu 2 3 gün önce (sanırım) yeni patch gelmişti.

Mobil veri açıkken oyunda yüksek ping almanın sebeplerinden biri de indirme işle midir? Arkadaşın da dediği gibi büyük ihtimalle Windows güncellemesi olmuştur.

En son yarım saatlik oyuna 50-55mb kesiyordu.

O kadar sürede o kadar veri ya indirme ya da video izleme yüzünden gider. Şifre koymadıysan başkası da bağlanmış olabilir.

En son yarım saatlik oyuna 50-55MB kesiyordu.

O kadar sürede o kadar veri ya indirme ya da video izleme yüzünden gider. Şifre koymadıysan başkası da bağlanmış olabilir.

Hocam sorunu buldum sanırım. Çünkü şu an yine denedim anında 200 MB aldı bağladığım gibi. Güncelleştirmeler kısmından dün Windows bir şeyleri güncellemiş ve hala güncelliyor sanırım. Bunu nasıl durdururum?

Geri
Yukarı