League of Legends beceri gerektiren şampiyon önerisi

Huxly

Decapat
Hayatım boyunca 1-2 kere oynamak dışında hiç League of Legends oynamamıştım ve YKS sonrası ilk defa oyuna başladım. Oyun 30 level olmadan dereceli oynamama izin vermediği için 30 level olana kadar elimde bulunan tüm Hero'ları oynadım ancak çok garip bir durum fark ettim. League of Legends kitlesi hangi Hero'yu oynarsam oynayayım ağlıyor.

Misal oyuna başlarken herkesin oynadığı basit Hero'ları denedim ve eğlendim. Sonra Sett ile oynamaya başladım ancak yine ağlıyorlar. Eğer Hero'lar bu kadar dengesiz ise Riot neden dengelemiyor?

Sizlere sorum League of Legends şampiyonları arasında oynandığında saygı duyulan ve en beceri gerektiren Hero hangisi?

Benim için diğer oyunlardan çok farkı yok. Arada takılıyorum.

Bazı karakterler yeni çıktığında, metadan düştüğünde vs. daha çok oynansın diye bufflıyorlar ve dengesi oluyor tabii sonra çözülüyor. Evet, gerçekten dengesiz herolar var ama karşında oynamasını biliyorsan hepsi eşit counter match uplar var orası ayrı.
Şahsen mid lane çarları beceri gerektiriyor diğerleri fos. Azir, ziggs, leblanc, orianna, syndra, ryze, viktor, cassiopei, taliyah.
Çok da sarmayın bence LoL'e kitlesi berbat uzun zamandır oynamıyordum bugün bir oyun girdim herkes küfür ediyor, flame yapıyor vs. Karşısındaki adam iyi oynayıp seni öldürüyor ama sen ona küfür ediyorsun? Çok saçma sonra diğeri de ona ediyor vs. vs. Sadece Clash oynuyorum 2 haftada bir arada da büyük turnuvaları MSI, Worlds vs. izliyorum.

Hocam öncelikle merhaba. Büyük ihtimalle ağladıklarına göre TR serverinde oynuyorsun :D
Sana tavsiyem West'e geçmendir. Hero konusuna gelirsek, cevabım: Katarina olabilir. Oynanması hiç kolay bir şampiyon değildir görünenin aksine. Katarina otp olanlar iyi bilir benim dediğimi.

İşte doğuştan gelen yetenek bu hocam eğer eksiksiz anlattıysaniz. Milet yirtiliyor LoL de iyi oynamak için. Benim de yeteneğim yok bende bıraktım. Yasuo ve Zed deneyebilirsiniz bir de Ornn var.

Udyr. Cidden çok garip Hero ama zevkli.

Nasus oynayan adama kimse karışmaz, saygı duyulan bir herodur ve çok güçlüdür.
Yenetek gerektiren herolardan bazıları; İrelia, Yasuo, Katarina, Yone, Zed...
Ancak sana önerim Senpai Tier List yazarak bulabileceğin siteden karakterlerin kazanma oranına bakarak karakterleri oynaman. Çünkü düşük ligten çıkmak için 3 tane güçlü bir karakter ve onlara ait bir koridor belirleyip sadece onları oynamandır.
Bol şans

İrelia mekanik herosudur bir de hızlı düşünmeyi gerektirir. Onun haricinde gankplank, Azir (lane aşaması zordur Team fightta iyi pozisyon alınması şart), Taliyah yine stratejik bir ultisi var aslında ama kullanması yerine göre değişiyor kolay değil. Cassiopeia eskiden mainimdi zor değil fakat lanede bazı Hero'lar zorlayabilir karşıdaki rakibin oyun bilgisine bağlı olarak. Birde ultisini dodgelemek çok kolay karşıdaki adam oyunu biliyorsa arkasını dönecektir tahmin edip.

Cassiopeia, Nidalee, Taliyah, Anivia, Gangplank vs.

Teşekkürler denemek için can atıyorum.

Bazı karakterler yeni çıktığında, metadan düştüğünde vs. daha çok oynansın diye bufflıyorlar ve dengesi oluyor tabii sonra çözülüyor. Evet, gerçekten dengesiz Hero'lar var ama karşında oynamasını biliyorsan hepsi eşit counter match uplar var orası ayrı.
Şahsen mid lane çarları beceri gerektiriyor diğerleri fos. Azir, Ziggs, LeBlanc, Orianna, Syndra, Ryze, Viktor, cassiopei, Taliyah.
Çok da sarmayın bence LoL'e kitlesi berbat uzun zamandır oynamıyordum bugün bir oyun girdim herkes küfür ediyor, flame yapıyor vs. karşısındaki adam iyi oynayıp seni öldürüyor ama sen ona küfür ediyorsun? Çok saçma sonra diğeri de ona ediyor vs. vs. Sadece Clash oynuyorum 2 haftada bir arada da büyük turnuvaları MSI, worlds vs. izliyorum.

Karakterlere göz atacağım onun dışında çoğu kişi sırf sinir olduğu için oyunu bırakmış. Arada abartmadan arkadaşlar ile oynamak zevkli geliyor. Onun dışında bağımlılık etkisi yaratmadı bende genel olarak 100-150 saat sonra bir oyundan tamamen soğurum ve gerisi çok gelmez. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Hocam öncelikle merhaba büyük ihtimalle ağladıklarına göre TR serverinde oynuyorsun :D sana tavsiyem West'e geçmendir parasını verip bot ile kasılmış 30 lvl unranked hesaplar oluyor 20-25 TL civarında onları alıp daha nezih ve takım oyunu anlayışı içinde olan bir serverde devam edebilirsin. Hero konusuna gelirsek, cevabım: Katarina olabilir oynanması hiç kolay bir şampiyon değildir görünenin aksine Katarina otp olanlar iyi bilir benim dediğimi.

Haklısınız TR başlamak en büyük hatam sanırım. Dediğiniz gibi değil de(!) West hesabı açıp kasmaya başlarım. Hero olarak Katarina'ya bir şans daha vereceğim ama sorun ben de değil TR serveri gibi duruyor.

İşte doğuştan gelen yetenek bu hocam eğer eksiksiz anlattıysaniz. Milet yirtiliyor LoL de iyi oynamak için. Benim de yeteneğim yok bende bıraktım. Yasuo ve Zed deneyebilirsiniz bir de Ornn var.

Yok be hocam. Öylesine takılıyorum. Bir Hero'yu oynamadan önce 30 dakikalık öğretici bir video izliyorum zevkli oynayış için o kadar. Tabii her Hero'yu iyi oynayamıyorum sadece derecesiz maçlarda iyi olmayan oyunculara denk geldiğim kanısındayım. Gerçekten çok iyi oyuncular var ve sürekli öldüğüm oluyor ama ben ne Hero'suna ne beni Duo'su ile darlamasına ne de oyuna hata bulmuyorum o kadar.

Udyr. Cidden çok garip Hero ama zevkli.

Denemeye çalışacağım hocam. Bayağı Hero birikti.

Deneyeceğim teşekkürler.

Nasus oynayan adama kimse karışmaz, saygı duyulan bir herodur ve çok güçlüdür.
Yenetek gerektiren Hero'lardan bazıları; Irelia, Yasuo, Katarina, yone, Zed...
Ancak sana önerim senpai tier list yazarak bulabileceğin siteden karakterlerin kazanma oranına bakarak karakterleri oynaman. Çünkü düşük ligten çıkmak için 3 tane güçlü bir karakter ve onlara ait bir koridor belirleyip sadece onları oynamandır.
Bol şans.

Nasus, yone, Yasuo, Zed denedim ancak Zed dışında sürekli karanterin çok op olduğunu söylediler. Senpai tier List'e bakacağım hocam teşekkürler.

Irelia mekanik herosudur bir de hızlı düşünmeyi gerektirir. Onun haricinde gankplank, Azir (lane aşaması zordur Team fightta iyi pozisyon alınması şart), Taliyah yine stratejik bir ultisi var aslında ama kullanması yerine göre değişiyor kolay değil. Cassiopeia eskiden mainimdi zor değil fakat lanede bazı Hero'lar zorlayabilir karşıdaki rakibin oyun bilgisine bağlı olarak. Bir de ultisini dodgelemek çok kolay karşıdaki adam oyunu biliyorsa arkasını dönecektir tahmin edip.

Bilmediğim Hero'ları zor yönleri ile açıkladığınız için ekstra teşekkür ederim.

Son olarak herkese belirtmek isterim ki, oyunu çok iyi oynadığımı falan ima etmiyorum. Sadece iyi oynadığım maçlar veya Hero'lar da insanların sürekli ağlanması ve bahanelerinden kaçınmak için beceri gerektiren ve saygı duyulan birkaç Hero da ustalaşmak istiyorum o kadar.

Geri
Yukarı