League of Legends biter mi?

CS ve Dota çıkalı uzun bir süre oldu. Kendi alanında bir ilke imza attılar ve muhteşem kemik kitle elde ettiler.

Dota'yı yazmamın sebebi LoL ile aynı türde olması. CS 1.6'dan sonra CS: Source faciasından sonra bile popülerliğini yitirmedi ve CS:GO ile yeniden arşa çıktı.

LoL de böyledir arkadaşlar. Dota da bitmez. LoL de bitmez. CS 1.6 bile bitmedi nasıl bitsin bu oyunlar?:)
Durum aynen dediğin gibi. CS 1.6 bile oynanırken LoL'ün önümüzdeki 7-8 sene içinde bitmesi pek mümkün değil. Toptan VR oyunlara felan geçilmesi lazım öyle birşey olması için. Oyun sektörü ne yönde ilerleyecek göreceğiz

Riot Games sürekli yatırımlar yapıyor, bu devam ettiği sürece oyun bitmez. Organizasyonlar, sponsorluklar, reklamlar, yayıncılara bağış bile atıyorlar bu oyunu yüksek seviyede tutmak için ciddi yatırımları var açıkçası oyunla ilgileniyorlar bir dönemin Knight Online yayımcılarının yaptığını yapmıyorlar oyunda belli bir kullanıcı var diye kenara çekip paraları saymıyorlar.

"Yakarsa lolü bronzelar yakar"

Şaka bir yana bitmesi bir yana ben önümüzdeki 5 sene içinde e-sporun olimpiyatlara gireceğini ve oyun çeşitlerinden birinin de lol olacagını düşünüyorum.

LoL biter, Riot batmaz diyorum ben.

Riot Games yalnız kukla bir şirket artık. 2015'den beri tüm söz ve mal sahibi Tencent Corporation. Onlar da $50 milyar dolarlık varlığa, $700 milyar dolarlık piyasa hacmine sahip ve devamlı büyüyorlar.

Screenshot_1.jpg

Güncelleme getirmeyi bırakırlarsa veya çok tepki çekecek güncellemeleri peş peşe yayınlarlarsa oyuncu sayısı çok azalır ama tam olarak bitmez.

Hiçbir terslik yokken ben kolay kolay biteceğini düşünmüyorum.

Çok ekstrem bir durum söz konusu olmadığı sürece bitmez, nedenlerine gelirsek ilk olarak pay to wine açık bir oyun değil, mmporg olmadığı için belli bir süre sonra yapacak birşey bulamama gibi bir durum söz konusu değil. En önemlisi sürekli güncelleme alması ve yenilik eklenmesi oynanabilirliği artırıyor. En can alıcı nokta ise riotun hile ile sıkı mücadele etmesi, her oyunda olduğu ve olacağı gibi illaki zaman zaman hileler çıkıyor hatta şuanda mevcut fakat er ya da geç yasaklama alıyorsunuz, zaten hile kullandığınız için anticheat üzerinden otomatik ban yemeseniz bile yüksek elolarda diğer oyuncular bunu çok rahat anlıyor ve report sistemiyle ban yiyorsunuz, oyun bilginiz yüksek elolarda oynayacak kadar değilse hilede kullansan o eloda kalamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı