League of Legends FPS Problemi

Doğukan Karaca

Decapat
Daha fazla  
Herkese öncelikle merhaba. Benim şöyle bir sorunum var. Diğer oyunlarda problem yaşamıyorum fakat LoL'de FPS droplar yaşıyorum Savaşlarda FPS çok düşüyor asla böyle olmuyordu. Vsync açık oynuyorum kapattığım zaman ekranda yırtılmalar ve oyun takılarak ilerliyor. Bu da olmuyordu önceden yeni olmaya başladı anlamış değilim diğer oyunlarda sorun yok iken bu oyunda böyle sorunlarım oluyor. Yardım edebilicek olursa şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun var benimki dizüstü. Hiçbir oyunda takılma yok sadece Lol ve CS GO' da böyle bir sorun var. Lol' de özellikle oyun başlarında drop oluyor, Oyunun ortalarına doğru geçiyor.
bende 4.nesil i5 4200M li Lenovo z510 laptop var. İlk yüklediğimde 120 FPS veriyordu, sonra bazı yerlerde FPS yi 60 yada 80 e sabitlemek daha stabil oluyor gibi birşeyler okumuştum. Bende 80 e sabitledim şuan problemsiz şekilde oynuyorum.
@Doğukan Karaca Bende böyle iken sizde nasıl oluyor ona anlam veremedim :S

@WarEX Bende anlam veremiyorum. Vsync kapattığımda 80 sabit oluyor ama oyun takılıyor kasıyormuş gibi gözüküyor önceden böyle olmuyordu anlam veremiyorum. Ve sadece lolde yapması saçma geliyor.
@Deadpool1533 Benim öyle değil. Team fıghtlarda çok oluyor Vsync kapatıncada mesela 150 fps görüyorum ama öylede oyun takılıyor ekran yırtılıyor. Hani vsync kapatınca oynanmıyor anlamadım bende hiç böyle olmazdı .

Ben vsync kapalı 144 fps sabitledim. Limitsiz yaptığımda yırtılamalar bende de oluyor. Bende lolde fightlarda falan kasma yokken marketten item almak için her açtığımda fps 15 20 civarına düşüyor saçma bir şekilde anlık donma oluyor. Çözemedim ne yaptıysam.

@WarEX Denemedim hani artık o kadar araştırdım o kadar uğraştım ama nafile. Geforce Experince programından bahsediyorsanız evet denedim ama olmuyor sadece league of legends oyununda oluyor
Ben oyun ayarlarından herhangi bir ekstra ayar yapmıyorum. Geforce Experince programının ayarladığı optimizasyon şekliyle oynuyorum. İnşallah düzelir sizinki de sebep bilmeyince çok can sıkıyor :(

Ya hani vsync açarsın fps sabitlesin diye ben açıyorum o fps sabit kalmıyor düşüyor çıkıyor anlamadım saçma ya diğer oyunlarda hiç problem olmazken bu oyunda droplar takılmalar çok canımı sıktı artık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı