League of Legends hesabı aldım fakat geri alındı

Yasal bir şey olmasa kurumsal bir sitede bu hesapların nasıl satış kategorisi oluyor bunu anlamıyorum.

Yasal olmamasının en büyük sebebü oradaki hesapların 100 de 98 inin çalıntı veya ömür boyu banlı anakart bozan hesaplar olması Riot zaten hesap satışını yasaklamış yoksa Asil Vandal'lı İyon Phantom'lu hesaplar 60 TL Valorant'ta.

Arkadaşlar herkes niye bilmeden konuşuyor?

Riot Games'in sözleşmesi ile T.C. anayasasını bir mi tutuyorsunuz? Riot Games hesap satışını onaylamaz. Bunu kesin bir dil ile yasaklar.

Ama bu, Riot'a "Ben hesap aldım ama patladı ehehehe" şeklinde ticket atarsan, bu satışın yasak olduğunu söyler, ticketı kapatır.

Bu yapılan şey siber suçlara girer. Ama ne kadar verip de aldınız bilmiyorum ama savcılığa gidip suç duyurusunda bulunursan, belki sonuç çıkar.

Ama kaç yıl sürer, bilemem.

Başlıkta gördüğünüz gibi 1 ay önce bir League of Legends hesabı satın almıştım. Biliyorum hesap satışı ve alışını desteklemiyor Riot. Ama hesap cazipti ve satın aldım. Hesabı satın aldıktan 1 ay sonra hesabı satıcı bir yolla geri almış. Site yetkilileri ile satıcıyla bir diyalog oluşturduk. Satıcı ilk önce inkar etti. Ardından ben kanıtlarıyla sunduğumda yazdıklarıma bir yanıt vermedi. Site yetkilileri bana suç duyurusunda bulunmamı tavsiye etti. Sitenin mesafeli satış sözleşmesinde "
5.2.: Satıcı site üzende satış yaptığı hesap, oyun içi eşyalar vb. ürünlerde satış sonrası destek vermekle yükümlüdür. Hesabın geri alınması vb. durumlarda sorumluluk satıcıya aittir ve alıcının zararını karşılamakla yükümlüdür." yazıyor. Karmaşık bir olay farkındayım. Sizce bunun sonucu ne olur? Suç duyurusunda bulunayım mı? Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler.

Riot zaten boşuna almayın diyor. İnsanların oyununu berbat etmekten zevk mi alıyorsunuz? Kusura bakmayın ama biraz sevindim.

Hesap satın alınmasının riot nezdinde yasak olması yapılanın dolandırıcılık olduğu ve suç teşkil ettiği gerçeğini değiştirmiyor arkadaşlar.

Savcılığa suç duyurusunda bulunup, konunun takipçisi olabilirsin. Emin ol devamı gelir.

Hesap satın alınmasının Riot nezdinde yasak olması yapılanın dolandırıcılık olduğu ve suç teşkil ettiği gerçeğini değiştirmiyor arkadaşlar.

Savcılığa suç duyurusunda bulunup, konunun takipçisi olabilirsin. Emin ol devamı gelir.

Dosya masrafı vs derken kaç para tutar bir LoL hesabı kaç TL olabilirki olsun sana 500 TL zaten git gel 2 yılda çözülmez bizim önemli bir konuda 7 8 kişi davamız vardı 2.yılı bir tane LoL hesabını kimse takmaz hesap gittiyse yapacak bir şey yok alamaz daha

Başlıkta gördüğünüz gibi 1 ay önce bir League of Legends hesabı satın almıştım. Biliyorum hesap satışı ve alışını desteklemiyor Riot. Ama hesap cazipti ve satın aldım. Hesabı satın aldıktan 1 ay sonra hesabı satıcı bir yolla geri almış. Site yetkilileri ile satıcıyla bir diyalog oluşturduk. Satıcı ilk önce inkar etti. Ardından ben kanıtlarıyla sunduğumda yazdıklarıma bir yanıt vermedi. Site yetkilileri bana suç duyurusunda bulunmamı tavsiye etti. Sitenin mesafeli satış sözleşmesinde "
5.2.: Satıcı site üzende satış yaptığı hesap, oyun içi eşyalar vb. ürünlerde satış sonrası destek vermekle yükümlüdür. Hesabın geri alınması vb. durumlarda sorumluluk satıcıya aittir ve alıcının zararını karşılamakla yükümlüdür." yazıyor. Karmaşık bir olay farkındayım. Sizce bunun sonucu ne olur? Suç duyurusunda bulunayım mı? Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler.
Yalnız şunu söylemeliyim. Oyun ücretsiz ve oyunun kendisini yapan şirket hesap satışına karşı. Bence soğuk su içmelisiniz diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın. Hele sizin oyunculuğunuzdan üst bir lige sahip hesap cidden çoğu insanın canını sıkıyor. Platin bu tiplerle dolu.

Dosya masrafı vs derken kaç para tutar bir LoL hesabı kaç TL olabilirki olsun sana 500 TL zaten git gel 2 yılda çözülmez bizim önemli bir konuda 7 8 kişi davamız vardı 2.yılı bir tane LoL hesabını kimse takmaz hesap gittiyse yapacak bir şey yok alamaz daha
Dolandırıcılığı yapan kişi büyük ihtimalle yaşı küçük, kendisini uyanık sanan birisidir. Evine savcılıktan kağıt gelmesi bile onu korkudan altına etmesini sağlayabilir yani. Uzlaşmaya gitmeye kabul edebilir, parayı iade edebilir vs. Denemeye değer.

Diyelim sen goldsun gm hesap alıp gol gibi oynuyorsun :D? Komik.
Yalnız şunu söylemeliyim. Oyun ücretsiz ve oyunun kendisini yapan şirket hesap satışına karşı. Bence soğuk su içmelisiniz diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın. Hele sizin oyunculuğunuzdan üst bir lige sahip hesap cidden çoğu insanın canını sıkıyor. Platin bu tiplerle dolu.
Ben o hesabı kostümlerinden dolayı almıştım. İnsanların oyununu mahvettiğimi düşünmüyorum. Asıl hesabımda da platinim. İnsanların oyununu mahvettiğimi düşünmüyorum. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı