League of Legends Ping düzeldikten sonra ani FPS düşüşü ve bağlantı koptu hatası

The Appropriate

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar. Tam tamına 1 haftadır Riot oyunlarının TR sunucularında İSS kaynaklı bir Ping sorunu yaşıyordum. (Sağlayıcım: Netspeed) Dün müşteri hizmetleri ve online işlemler üzerinden destek talebinde bulunup sorunun çözülmesini bekledim ve birkaç saat içerisinde ben dahil Netspeed kullanan herkesin sorunu çözüldü. Artık daha iyi gecikme değerleriyle LoL ve Valorant'ı oynayabiliyordum. Fakat düzelmesiyle beraber yanında çok garip bir sorunu da getirmiş oldu. TFT modunda hiçbir sebep yokken arada olmak kaydıyla FPS drop'ları yaşıyorum ve normal oyunda da nadiren olmak kaydıyla bağlantım sorunsuzken bağlantı koptu/tekrar bağlantı durumu ile karşılaşıyorum. Netspeed kullanan ve LoL oynayan varsa konuyla ilgili dönüş yaparsa çok memnun olurum. İyi sosyaller.

Ailemden biri oynuyor ve Netspeed kullanıyoruz. Aynı problem var 1 maçta 1-2 defa denk geliyor bazen hiç olmuyor. Bana söyledi müşteri hizmetlerini aradık suçu kabloya attılar ki kablo ülkedeki en kaliteli kablolardan bağlantısını biz ayrı olarak yapmıştık. Bugün sabah ekip geldi kutuyu incelediler problem olmadığını söylediler. Dedim dışarıyı incelediniz içerdeki modeme bakmayacak mısınız? Onu Netspeed'e söyleceksiniz onlar bakacak dediler e dedim zaten Netspeed'i aradım da arıza kaydı oluşturdum (Bu arada bizim problem ayrıca hız eksikliği idi) dedim siz necisiniz? Biz Turktelekom'dan geliyoruz sadece dışarıdaki bağlantıyı inceliyoruz dediler.

Uzun lafın kısası 1 yıl önce açtığım şu konu var. O zamandan beri sorunsuz kullanıyorduk ama 1 sene geçti sıkıntılar ile yüzleştik bakalım şuan 35bmps lik paketi 24mbps hızında kullanıyoruz tekrar arayıp sorunu çözmeye çalışacağız.

Ailemden biri oynuyor ve Netspeed kullanıyoruz. Aynı problem var 1 maçta 1-2 defa denk geliyor bazen hiç olmuyor. Bana söyledi müşteri hizmetlerini aradık suçu kabloya attılar ki kablo ülkedeki en kaliteli kablolardan bağlantısını biz ayrı olarak yapmıştık. Bugün sabah ekip geldi kutuyu incelediler problem olmadığını söylediler. Dedim dışarıyı incelediniz içerdeki modeme bakmayacak mısınız? Onu Netspeed'e söyleceksiniz onlar bakacak dediler e dedim zaten Netspeed'i aradım da arıza kaydı oluşturdum (Bu arada bizim problem ayrıca hız eksikliği idi) dedim siz necisiniz? Biz Turktelekom'dan geliyoruz sadece dışarıdaki bağlantıyı inceliyoruz dediler.

Uzun lafın kısası 1 yıl önce açtığım şu konu var. O zamandan beri sorunsuz kullanıyorduk ama 1 sene geçti sıkıntılar ile yüzleştik bakalım şuan 35bmps lik paketi 24mbps hızında kullanıyoruz tekrar arayıp sorunu çözmeye çalışacağız.
Hocam şöyle ki benim hızdan yana hiçbir problemim yok. Ping değerlerim dediğim gibi stabil durumda, anlık yükseliş yok. Fakat ne var ki sadece LoL'de bu sorun var. Sinir bozucu değil de ne olsun artık :( (böyle devam ederse sorun olmadığı halde İSS'me ticket atacağım.)

Hocam modemden MTU değerlerini değiştirin en uygun MTU değerini bulmak için aşağıdaki linkten küçük bir program var onu indirin ve Riot IP yazarak test yapın sizin bağlantınıza en uygun MTU değerini verecektir.

Hocam modemden MTU değerlerini değiştirin en uygun MTU değerini bulmak için aşağıdaki linkten küçük bir program var onu indirin ve Riot IP yazarak test yapın sizin bağlantınıza en uygun MTU değerini verecektir.
Teşekkürler hocam komutları sırasıyla denedim uygulamada denemek kaldı. Tekrardan bilgilendireceğim.

Geri
Yukarı