League of Legends'da Kötü Takım Gelmesinden Nasıl Kurtulunur?

Sadece merakımdan bu durum ne kadar devam edecek diyerek 14 saat aralıksız bozgun aldım. (Yaklaşık 20 maç). İyi oynayıp kötü pozisyonlara girmeyerek 31/2/18 gibi skorlarla sabaha kadar maç kaybettim. Hiç istifimi bozmadım sırf merakımdan devam ettim. En son düzgün takımlar geldi. Peki bunun sebebi neydi? Altın II'den Altın I'e çıkmak için 4 tane bronz ile elmaslara karşı oynuyorum? Bunun akla mantığa sığar bir açıklaması yoktur arkadaşlar. Yok zor maçları bile geçiyorsan hak etmiş sayılıyormuşsun yok şu yok bu. Alakası yok. Altın I'e yükselmek için en fazla Altın I ile eşleşmesi gerekir. Seri maçlarında kimlerle eşleşiyoruz bunu herkes biliyor zaten.

Liginiz ne bilmiyorum da düşük elo da taşıyı şampiyonla oynamak lazım. Örnek veriyorum st koridor seçiyorsan TP ile başka koridorlara da yardımcı olman lazım. Orta koridorsan üst ya da alt koridora lane i kazandığın gibi destek olman lazım. Alt koridor sıkıntı desteksen taşıyıcın kötüyse bile iş yapmazsın, nişancıysan da desteğinin iyi olması lazım ya da desteğin yokmuş gibi oynaman lazım. Düşük elo da en güzel yer ormancı. İstediğin gibi koridorlara yardımcı oluyorsun takımı taşıma olanağının en yüksek olduğu yer. Bir koridor seçip koridoru kazanmakta yetmiyor maalesef.

Rakip tek vücut gibi davranıp tüm objektiflere sahip çıkarak müthiş performans sergilerken sizin takımınız ineğin traktöre baktığı gibi mörül mörül bakıyorsa. "Taşıyan şampiyon" veya "taşıyan rol" gibi şeylerin hiç bir anlamı kalmıyor.

1.5 yıldır gümüşten çıkamadım.

Kanka 1.5 senedir gümüşten çıkamıyorsan sorunu takımında değil de kendinde ara. Bu oyun sadece kill almaktan ibaret değil. Çok kill alıyorsun diye de kendinin iyi oynadığını düşünme.

Kanka 1.5 senedir gümüşten çıkamıyorsan sorunu takımında değil de kendinde ara. Bu oyun sadece kill almaktan ibaret değil. Çok kill alıyorsun diye de kendinin iyi oynadığını düşünme.

Belki de artık top lanede kazanılınmıyordur.

Üst koridorda hangi şampiyonları oynuyorsun? Bronz, Silver elo aralığında Katarina, Syndra gibi şampiyonlara yönel ve o şampiyonları çok iyi oynamaya çalış. Kolaylıkla lig çıkabileceğini düşünüyorum.

Genelde Yorick, İlaoi, Garen, Sett, Mordekaiser, Kled, Nasus falan oynuyorum. Dediğiniz şampiyonlar en azından benim için zor olduğu için oynamıyorum.

Top lane oynamayı bırakmalısın öncelikle. Mid veya jungle öğrenmeye başla. Özellikle mid lane düşük eloda tek başına oyunu kazandırır. Düşük eloda etkisiz lane oynanmaz. Top lane early game için çok etkisiz bir lane. Şampiyon olarak ise support tarzı değil de tek başına yüksek hasar çıkartan şampiyonları oynamalısın. Syndra, Orianna (zordur), Yone, Akali, Zed gibi şampiyonları oynamalısın. Talon da belki girebilir bu listeye. Bir de harita takibini iyi yap. Kendin üstün olduğunda asla kendi önüne bakma. Her zaman etrafına bak ve diğer koridorları da desteklemeye çalış. Mid lane oynamanın amacı budur zaten. Oyunun direği sensin ve oyunu geliştirmelisin.

O hesabın MMR'ı yerlerde geziyordur. 30 Level hesap satın almak legal olmasa da yapan var, nickini değiştirip biraz da normal oyun atıp geçmişi temizlersin. Taze MMR ile Gold'a çok rahat çıkarsın. Fakat senin iyi oynaman veya feedlenmen o elo ile alakalıysa Gold'da çok zorlanırsın.

LoL'ün LoL olmasının sebebi ve amacı budur zaten. LoL bireysel bir oyun değil takım oyunudur. Yani senin koridoru kazanman bir şey ifade etmez. Önemli olan koridorunu kazanıp oyunu domine etmektir. Biraz atılgan şampiyonlarla oyna ve baktın karşındaki adamı kestin mi koridoru it ve base atmak yerine mide yardım et veya alamet aç. Olay sadece karşındaki adamı kesmek ve farm yapmak değil. Bu her koridor için geçerli sadece üst koridor diğer koridorlara göre biraz uzakta kaldığı için çok az daha uğraştırır.

Geri
Yukarı