League of Legends'ta AB Batı Sunucusuna geçtim, rahatladım

Ali Murat Ercan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T7 V20.5.6 -
Intel® Alder Lake Core™ i7-12700H 14C/20T; 24MB L3; E-CORE Max 3.50GHZ P-CORE Max 4.7GHZ;45W ;10nm SuperFin
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
17,3" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
1TB PCIe M.2 2280 3.0 x4
Herkese selam. Uzun bir süredir League of Legends'ta Türkiye sunucusunda oynuyordum. İnat ettim Türkiye sunucusunda bir yerlere varmak için ama şu sıralar bu oyun yüzünden, bu sunucu yüzünden kendimi yıpranmış halde buldum. Tek istediğim rekabetçi bir şekilde oyun oynamak. Ama Türkiye sunucusunda çeşitli varlıklarla mücadele etmek durumundan oyuna konsantre olamıyorum. Evet varlık diyorum. Çünkü insan düşünebilen bir varlıktır. Eğlence ve rekabet için oynanan bir oyunda bilerek beslemek, oyunu trollemek, küfürler ve hakaretler yağdırmak, istediği olmayınca koridoru işgal etmek, desteklerin canı istediği zaman minyon çalması, Ormancının dediği olmadığı için oyunu salıp pasif oyun oynaması. Bunlardan daha kötüsü ise daha oyun başlamadan, şampiyon seçim ekranında birbirlerine ana bacı söven insanlar. Abi ne oluyor ya ne oluyor? Stres atmaya girmiyor muyuz bu oyuna? Ne bu düşmanca tavırlar ya?

İşte bu yaşadıklarım oyundan keyif almak yerine daha da canımı sıkmasından ötürü oyunu bırakma noktasına gelmiştim. Ancak kafamın bir tarafında da sunucu değiştirmeyi düşünüyordum. Yeni hesap açmak istemedim çünkü hesabıma bayağı emek harcadım. Köşeye atmak istemedim. Sunucu değiştirme uzun bir süredir kapalıydı. Bir ara açıldı ama o sırada ödül kazanma döneminden geçiş yapmadım. Yine geçişi kapattılar. Ticket attım falan niye açmıyorsunuz diye. Umursamaz bir cevap geldi işte oyunu iyi hale getirmek için falan filan. Sıradan bilindik cevap işte. En sonunda tekrar açıldıktan sonra fırsatı kaçırmayayım dedim ve geçiş yaptım.

Platinum derecesindeydim, sunucu değişikliğinden ötürü derecem sıfırlandı. Ama sıkıntı değil. Birkaç oyun attım ve ne kadar zevk aldığımı anlatamam. Yine troller var ama sayıları az. Herkes kendi oyununa konsantre. Sinyallerle birbirinizle rahatça iletişim kurabiliyorsunuz. Basit İngilizce bilmeniz yeterli oluyor.

League of Legends'tan son dönemde biraz sıkıldığımdan ötürü arada Valorant girmeye başladım. İkisini beraber oynuyorum. Yakın zamanda Diablo 4 başlamayı da düşünüyorum. Biraz kafa dağıtmak için iyi bir oyun olacağını düşünüyorum. Yani uzun lafın kısası, kendinizi bir sunucuya kilitlemeyin. İmkanınız varsa sunucu değiştirmek gibi bir alternatif var. Tabii pingleri göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Türklerle oyun falan oynanmaz iyi yapmışsın. Oynadığım oyunda sebepsiz yere birbirine küfür eden Allah'a dine peygamberlere küfür eden ergenler yüzünden sohbet kısmını ingilizceye alıyorum ya da tamamen kapatıyorum. Bu varlıklarla aynı ırktan olduğum için cidden utanıyorum.

Türklerin damarlarında var toxiclik, böyle yaparak eğleniyorlar hocam, oyun oynayarak değil de toxiclik yapıp insanların huzurunu kaçırarak eğleniyorlar. Her şeyi kendisinin iyi yaptığını, diğerlerinin hiçbir şey beceremediğini düşünüyorlar.

Türklerle oyun falan oynanmaz iyi yapmışsın. Oynadığım oyunda sebepsiz yere birbirine küfür eden Allah'a dine peygamberlere küfür eden ergenler yüzünden sohbet kısmını İngilizceye alıyorum ya da tamamen kapatıyorum. Bu varlıklarla aynı ırktan olduğum için cidden utanıyorum.

Maç başı redimi keserken yok yere küfür yemiştim. Türklerle oyun oynanmaz cidden.

Zaten oyun süremi ciddi anlamda azalttım. Günde 1-2 maç en fazla atıyorsam atıyorum. Dediğim gibi, şu sıralar Valorant biraz daha zevk veriyor. Diablo 4'e de başlamayı düşünüyorum.

2 ay kadar önce bende aynısını yaptım. AB Batı sunucusunda euro yüzünden RP alamayacağımı bildiğimden yüklü bir RP alarak geçtim. Kimse kimseye sövmüyor, gereksiz pingler yok, boş chat yok sakin sakin oyunumdayım. Kesinlikle TR serverında oynanmamalı.

Şaka yapmıyorum bende rahatladım. Avrupa hesabı açtım ve oynadım aşırı iyi. Toxic sayısı hiç yok. Türklerle oyun falan oynanılmaz hangi oyun olduğu fark etmez.

Geri
Yukarı