Legion 5 15ACH6H programlar harici GPU yerine dahili GPU ile nasıl çalıştırılır?

Do Widzenia

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri
Merhaba,

Lenovo Legion 5 15ach6h model laptopa sahibim. Normalde pek takmam ama sol aşağıda NVIDIA GPU etkinliği simgesine tıkladığımda bu GPU'yu kullanan uygulamalar sıralanıyor ve bu uygulamaların ekran görüntüsünü aşağıya koyuyorum.

Benim sizlere sormak istediğim soru şu şekilde: Ekran görüntüsünde göreceğiniz uygulamaların birçoğu çok küçük ve basit programlar. Bu tarz basit uygulamaları dahili GPU biriminde kullanmasını istiyorum. Yüksek kaynak gerektiren uygulamaları tabii ki harici ile açsın.

1678990858763.png

İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Lenovo Legion 5 15ach6h model laptopa sahibim. Normalde pek takmam ama sol aşağıda NVIDIA GPU etkinliği simgesine tıkladığımda bu GPU'yu kullanan uygulamalar sıralanıyor ve bu uygulamaların ekran görüntüsünü aşağıya koyuyorum.

Benim sizlere sormak istediğim soru şu şekilde: Ekran görüntüsünde göreceğiniz uygulamaların birçoğu çok küçük ve basit programlar. Bu tarz basit uygulamaları dahili GPU biriminde kullanmasını istiyorum. Yüksek kaynak gerektiren uygulamaları tabii ki harici ile açsın.

Eki Görüntüle 1703978

İyi sosyaller.
Hocam konudan bağımsız, legion 5 almayı düşünüyorum önerir misiniz? (rtx 3060 r7 5800h)

Hocam konudan bağımsız, Legion 5 almayı düşünüyorum önerir misiniz? (RTX 3060 R7 5800H)

Merhaba,

Kesinlikle öneririm. Tasarımı olsun, 130W 3060 ekran kartı cabası. Port fazlalığı da gerçekten şahane çünkü ben şu an 3 harici monitör ile kullanıyorum. 1 tanesi 27" 2K 165Hz diğerleri 1080p 24" monitörler. Laptopun kendi ekranı ile birlikte toplamda 4 tane monitör bulunuyor şu anda önümde.

Yük altındaki soğutması da gerçekten çok iyi ve her yerinde hava kanalı bulunuyor zaten.
Ben ayrıca elimde bulunduğundan üzerinde gelen 8+8 RAM'ları çıkararak 32+16 RAM kullanıyorum. 2TB + 1TB da SSD eklemesi yaptım daha ne olsun.

Tek kötü yanı adaptörü 300W olduğundan çok fazla büyük.

İyi sosyaller.

Merhaba,

Kesinlikle öneririm. Tasarımı olsun, 130W 3060 ekran kartı cabası. Port fazlalığı da gerçekten şahane çünkü ben şu an 3 harici monitör ile kullanıyorum. 1 tanesi 27" 2K 165Hz diğerleri 1080p 24" monitörler. Laptopun kendi ekranı ile birlikte toplamda 4 tane monitör bulunuyor şu anda önümde.

Yük altındaki soğutması da gerçekten çok iyi ve her yerinde hava kanalı bulunuyor zaten.
Ben ayrıca elimde bulunduğundan üzerinde gelen 8+8 RAM'ları çıkararak 32+16 RAM kullanıyorum. 2TB + 1TB da SSD eklemesi yaptım daha ne olsun.

Tek kötü yanı adaptörü 300W olduğundan çok fazla büyük.

İyi sosyaller.
Hocam cevap için çok teşekkürler. Tam olarak şu modeli almayı düşünüyorum https://www.hepsiburada.com/lenovo-...r-82ju015wtx-p-HBCV000021REFJ?magaza=Teknorya
Ekranın 2k olması 3060'ı zora sokar mı? Hoparlör kalitesi ve batarya süresi nasıl acaba? Bunları cevaplarsanız çok sevinirim, eklemek istediklerinizde varsa yazarsanız çok iyi olur.

Hocam cevap için çok teşekkürler. Tam olarak şu modeli almayı düşünüyorum https://www.hepsiburada.com/lenovo-...r-82ju015wtx-p-HBCV000021REFJ?magaza=Teknorya
Ekranın 2K olması 3060'ı zora sokar mı? Hoparlör kalitesi ve batarya süresi nasıl acaba? Bunları cevaplarsanız çok sevinirim, eklemek istediklerinizde varsa yazarsanız çok iyi olur.

Hocam selam,

Yoğunluktan dolayı geç cevap veriyorum kusura bakma. Öncelikle linkteki cihaz çok güzel işlemci ve ekran olarak benim kullandığımın önünde. Bende 5600H ve 1080p ekranlısı mevcut. Masaüstü işlemlerinde arka planda YouTube Music açık şekilde 5.30-6 saat civarında şarj alabiliyorum. Hibrit modu etkin(yani 3060 devre dışı) ve güç tasarrufu modunda bu sürelere ulaşıyorum.

2K ekranı olması çok güzel ama bu pil kullanımı düşürecektir. İşlemcide keza aynı şekilde daha güçlü olduğundan benimkinden fazla tüketimi olacaktır. 2K ekranın 3060 ekran kartını zora sokacağı konusunda net bir yorum yapamayacağım. Zaten mobil olduğundan normal 3060a göre gücü kısılıyor. Ekrandan dolayı biraz daha düşük FPS görebilirsin.

İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı