Legion 5 2021 beklenmeli mi?

Bütçe
13500₺
Makaleler
19
Yer
Çankaya, Ankara

Bu seri beklenmeli mi? XL 7T-144'ü satacağım geldi ısıma sorunuyla karşılaştım. Gözüme fazlasıyla iyi geldi, ek olarak başlangıç fiyatı vergisiz 8040TL verilmiş, başlangıç fiyatı hangi GPU'nun olduğu model?

Bu seri beklenmeli mi? XL 7T-144'ü satacağım geldi ısıma sorunuyla karşılaştım. Gözüme fazlasıyla iyi geldi, ek olarak başlangıç fiyatı vergisiz 8040TL verilmiş, başlangıç fiyatı hangi GPU'nun olduğu model?
Vergiler ile 10.000 TL de sen ona bir de "iyi niyetli satıcı kârı diyelim(!)" 3000 TL ile toplamda etti 13.000 TL olur bence. Ama ben Lenovo genel olarak kullanıcı dostu fiyatlarla geldiğini biliyorum, bunu göz önüne alırsak bence fiyat 11.000 TL ile 12.000 TL olur diye tahmin ediyorum. Çünkü resmi satış mağazaları üzerinden satışa çıktığı için sabit fiyat üzerinden çıkıyorlar. Resmi satış mağazaları ise şunlardır: MediaMarkt, Teknosa, HepsiBurada olur ki genelde MediMarkt üzerinden satışa çıkıyor.

3050 beklemeye değer bir kart değil bence. En iyi ihtimalle 1660Ti veya bir tık daha performanslı olur. Fiyatlar iyice artmadan indirim yakalayıp alın bir şeyler, malum önümüz yaz.
O zaman beklemeye değmez ama RTX tercih edicek birisini sevindirir, muhtemelen yurt dışı fiyatları 10-13 bin TL arasında olur.
Keşke stokları hızlı yenileseler. 😂

Vergiler ile 10.000 TL de sen ona bir de "iyi niyetli satıcı kârı diyelim(!)" 3000 TL ile toplamda etti 13.000 TL olur bence. Ama ben Lenovo genel olarak kullanıcı dostu fiyatlarla geldiğini biliyorum, bunu göz önüne alırsak bence fiyat 11.000 TL ile 12.000 TL olur diye tahmin ediyorum. Çünkü resmi satış mağazaları üzerinden satışa çıktığı için sabit fiyat üzerinden çıkıyorlar. Resmi satış mağazaları ise şunlardır: MediaMarkt, Teknosa, HepsiBurada olur ki genelde MediMarkt üzerinden satışa çıkıyor.
Hocam dediğiniz fiyat RTX 3050/Ti için mi? DLSS önemli benim için.

Hocam dediğiniz fiyat RTX 3050/Ti için mi? DLSS önemli benim için.
Evet hocam. Mesela biz Lenovo Legion 5 Pro için 22.000 TL fiyat biçtik ancak MediaMarkt üzerinden 19.500 üzerinden çıktı sonra 20.500 oldu ve sonra stok bitti. Yani tahminlerden ucuza gelmesi mümkün. Ki piyasadaki en ucuz RTX 3070 olan cihazdı kendileri, 2K ekran çözünürlüğü ve AMD Ryzen 7 5800H vardı. Baya fiyat performans bir cihazdı.

Geri
Yukarı