Legion 5 Pro oyunlarda düşük performans veriyor

RAM’leri değiştirdin mi?

İntel'li L5 lerde ram değiştirmenin amd işlemciler gibi kritik olmadığı savunulduğu için RAM değişimi yapmadım.Sorunun RAM'lerden kaynaklandığını düşünmüyorum.Adaptör takılı halde bataryanın(bence aşırı) azalması,oyun açılırken ekranı kapladığı ilk 1-2 sn. lik kısmında yeşilli siyahlı ve çoğunlukla üçgenimsi şekillerin oluşturdu sahnenin oluşması,genel itibarıyle fps in internette izlediğim aynı cihazlara (stok ramli) göre daha düşük ancak sıcaklığın daha yüksek olması(5 derece civarı),yine aynı cihazlarda sorunsuz akıcı halde oynandığını izlediğim halde bendeki cihazda anlam veremediğim şekilde yavaş ve çatışma anında kasma sorunu yaşanması,bazen oyunda 20 fps lere sabitlemesi(bu anlarda vantage uygulamasına baktığımda işlemci 1.2ghz de çalışyor ve asla değişmiyor) gibi sorunlar gözlemledim.

Belirtmeyi unutmuşum, bu durum zaten prize takılı iken oluyor.

İşte bu konuda kararsızım. Lenovo Premium ile evde anakart değişimi veya benim istediğim sıfır cihazın işlem görmemesi ve yenisi ile değiştirilmesi. Tabii servisin tutumu ne olacak o da bir muamma.
Prizdeyse işler değişir. Adaptör yetersiz değilse servise vermekte fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı