Legion 5 vs. Omen 16 vs. Zephyrus G16

SSmiğfer

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bayadır laptop bakıyorum, artık almam lazım. Çünkü fiyatların daha da artması an meselesi. Bütçem 30 bin civarları, fazla çıkmak istemiyorum. Kullanım amacım okul (mühendislik), oyun. Donanımından çok bana sorun çıkartmaması, çok ısınmaması, ekranının kaliteli olmasına bakıyorum. 4000 serisinin daha yaygınlaşmasını bekleyecektim ama dediğim gibi fiyatlar her an artabilir. Aklımda şu modeller var, bilgisi olan varsa tavsiye verebilirse çok iyi olur. (önerecekler için; nitro serisi düşünmüyorum)

Bir süre Legion tecrübem oldu. Oldukça memnun kalmıştım. Omen deki işlemci ile Legion'deki işlemcilerin farkını bilmiyorum ancak, benzer olduklarını var sayarsak ben Legion tercih ederdim.

Zephyrus iyidir.
Hocam iyidir fakat bu model hakkında pek fikrim yok ve çoğu kişi ısınıyor demiş.

Bir süre Legion tecrübem oldu. Oldukça memnun kalmıştım. Omen deki işlemci ile Legion'deki işlemcilerin farkını bilmiyorum ancak, benzer olduklarını var sayarsak ben Legion tercih ederdim.
Hocam omendeki işlemci daha iyi fakat benimde legion alasım var. Sizin kullandığınız model hangisiydi?

Hocam iyidir fakat bu model hakkında pek fikrim yok ve çoğu kişi ısınıyor demiş.

Hocam omendeki işlemci daha iyi fakat benimde legion alasım var. Sizin kullandığınız model hangisiydi?
2022'nin başlarında yurt dışından almıştım 15.5 k gibi bir ücrete.

Model tam olarak bu değildi ancak genel hatlarıyla buydu.

Modeli eskiydi ancak döneminin en kaliteli laptopu idi. Şu an durumlar nedir pek bilmiyorum ancak ben artık Lenovo'dan şaşmam sanırım.

Zephyrus düşünülebilir, 120W 4050'si var, işlemci gücü vs ile çok rahat iki cihazı da geride bırakır. Omen 115W.

Zephyrus ısınma sorunu metal kasasının ısınmasıydı onu çözmüş olsalar gerek ki 1 senedir şikayet yok. Oldukça kaliteli bileşenler ve FPS olarak en yüksek o verir. Ekran olarak açık ara Legion 5 alır. Seyahat eden biriyseniz okula götürüp getiriyorsaız kesinlikle Zephyrus öneririm bariz şekilde ince ve hafif. Laptop genel olarak sabit duracaksa Legion tercihim olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı