Lehçe mi Rusça mı?

619482

Femtopat
Merhaba, yabancı dil öğrenmek hobimdir ve bu yüzden çoğu bazı dilleri öğrendim ve öğrenmeye çalışıyorum. Bu iki dilin zorluğu ve işlevi tavsiye etmeniz için önemli değil ki zaten ikisinin de tek işlevi üniversite. Sizce hangisini öğrenmeliyim? Rusça mı, Lehçe mi?

İkisi de karmaşık ama bir o kadar zevkli, Lehçe alfabeden kaynaklı daha kolay. İkisinin de tek işlevi üniversite kısmını anlayamadım, Lehçe konuşmayı seven biri olarak tercihim belli 🙏

Ruslar yazılım konusunda çok iyiler, ne kadar yazılım dili İngilizce de olsa Rusça öğrenmek başta yazılım olmak üzere size fayda sağlayacaktır. Lehçe yanlış bilmiyorsam sadece Polonya'nın dili. Tabi her dil kariyer ve eğitimde bir adimdir. Kaç dil biliyorsunuz?

Merhaba, yabancı dil öğrenmek hobimdir ve bu yüzden çoğu bazı dilleri öğrendim ve öğrenmeye çalışıyorum. Bu iki dilin zorluğu ve işlevi tavsiye etmeniz için önemli değil ki zaten ikisinin de tek işlevi üniversite. Sizce hangisini öğrenmeliyim? Rusça mı, Lehçe mi?
Kaç dil biliyorsunuz ve hangi düzeyde biliyorsunuz acaba? Merakımdan soruyorum.

Bu arada İkiside birbirlerine ne kadar yakın bir dil olsada Slav dilinin başı Rusça öğrenmek daha iyi olacaktır.

Ruslar yazılım konusunda çok iyiler, ne kadar yazılım dili İngilizce de olsa Rusça öğrenmek başta yazılım olmak üzere size fayda sağlayacaktır. Lehçe yanlış bilmiyorsam sadece Polonya'nın dili. Tabii her dil kariyer ve eğitimde bir adimdir. Kaç dil biliyorsunuz?

Kaç dil biliyorsunuz ve hangi düzeyde biliyorsunuz acaba? Merakımdan soruyorum.

Bu arada ikisi de birbirlerine ne kadar yakın bir dil olsa da slav dilinin başı Rusça öğrenmek daha iyi olacaktır.

Bildiğim diller:
İleri düzey İngilizce, Almanca, İsveççe.
Orta düzey Japonca, Moğolca.
Temel seviye Yunanca.

Rusça, İspanyolca ve Fransızca çok faydalı olacaktır. Bunlardan birini seçmeniz size yardımcı olur. Fransızca, Avrupa Birliği'nin resmi dilidir ve İspanyolca ise dünyada Çince ve İngilizce'den sonra en çok konuşulan üçüncü dildir. Ben bu seçime Rusça diyorum ama tavsiyem İspanyolca ya da Fransızca yönünde olur.

Bunları hobi olarak mı öğrendiniz? Mütercim tarzı freelance iş mi yapıyorsunuz? Gerçekten harika!

Hayır, öğrenciyim, sağ olun! :)

Rusça, İspanyolca ve Fransızca çok faydalı olacaktır. Bunlardan birini seçmeniz size yardımcı olur. Fransızca, Avrupa Birliği'nin resmi dilidir ve İspanyolca ise dünyada Çince ve İngilizce'den sonra en çok konuşulan üçüncü dildir. Ben bu seçime Rusça diyorum ama tavsiyem İspanyolca'ya da Fransızca yönünde olur.

Tavsiyeniz için sağ olun.
:)

Geri
Yukarı