İnternetten Rusça Öğrenilebilir mi?

medal55

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Bu sene üniversiteye başlıyorum ve hazırlık okuyacağım İngilizce. Zaten ingilizcem iyi böyle 1 sene kafa dinlemek için hazırlık seçtim. Ancak hazırlıkta da boş durmak istemiyorum, dil alanında gelişmek istiyorum. Rusça öğrenmek istiyorum okulda da sadece İngilizce göreceğim, bu 2 dil bir arada sıkıntı olur mu? Ayrıca hiç kursa gitmeden Rusça öğrenebilir miyim internetten? Duolingo gibi programlar var ancak bunlar yeterli olur mu? Tecrübesi olanlar varsa özellikle yorumlarınız benim için çok önemli. İyi sosyaller.

RUSYAZ Takip ettiğim bir kanal bir kaç kelime öğrensem yeter kafasındayım sadece okunuşlarını ezberliyorum ben alfabesi çok karışık alfabe sıkıntı olabilir.

Dota 2 veya CS:GO oynuyorsan ciddi manada Rusça öğrenebilirsin. :) İşin şakası tabii. İnternetten öğrenilir mi sorusunun cevabı sizde saklı. Dil öğrenmeye hevesliyseniz, internetten de öğrenilir, kaynak kitap okumakla da. İngilizce bilmeniz güzel, birçok benzer kelime var. Alfabe farklı olduğu için birçok kelimeyi bilmediğimizi sanıyoruz. Okunuşunu duyunca kelimenin ne olduğu ortaya çıkıyor. Rusça dublajlı filmler/diziler izleyin mutlaka. En iyi dil öğrenme yöntemlerinden biri bu. Bir de sohbet edebileceğiniz insancıl bir arkadaş bulursanız ne ala. İngilizce biliyorsa onunla konuşmaya çalışarak büyük oranda yol kat edebilirsiniz. Tarzanca diye tabir ettiğimiz çat pat konuşmaya çalışmanın dil öğrenmeye çok faydası var.

Dota 2 veya CS:GO oynuyorsan ciddi manada Rusça öğrenebilirsin. :) İşin şakası tabii. İnternetten öğrenilir mi sorusunun cevabı sizde saklı. Dil öğrenmeye hevesliyseniz, internetten de öğrenilir, kaynak kitap okumakla da. İngilizce bilmeniz güzel, birçok benzer kelime var. Alfabe farklı olduğu için birçok kelimeyi bilmediğimizi sanıyoruz. Okunuşunu duyunca kelimenin ne olduğu ortaya çıkıyor. Rusça dublajlı filmler/diziler izleyin mutlaka. En iyi dil öğrenme yöntemlerinden biri bu. Bir de sohbet edebileceğiniz insancıl bir arkadaş bulursanız ne ala. İngilizce biliyorsa onunla konuşmaya çalışarak büyük oranda yol kat edebilirsiniz. Tarzanca diye tabir ettiğimiz çat pat konuşmaya çalışmanın dil öğrenmeye çok faydası var.

Pratik yapacak adam CS:GO'dan bulurum sıkıntı değil, alfabeyi çoktan ezberledim zaten sıkıntı olmaz orası. Üstteki arkadaşın verdiği kanala da bakacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı