Lenovo 15ADA05 pil modunda cızırtı oluyor

doomtrap

Centipat
RAM
4GB anakarta gömülü + Corsair Vengeance 4GB 2400MHz DDR4
SSD veya HDD modeli
Toshiba KBG40ZNT256G 256GB NVME SSD
İşlemci
AMD Athlon 3050U
Elimde Lenovo Ideapad 3 15ADA05 "Athlon 3050u" model laptop var. Cihazımda şarjdan çıkarttığımda medya oynatırken cızırtı sesi geliyor. Program açarken, tarayıcıda sekme açarken vs işlem yaparken cızırdıyor. Şarja taktığımda yapmıyor. Ürünün hoparlörlerinde patlama sorunu yok şarja takılı iken sorunsuz çalıyor. Şardan çıkartınca cızırtılar başlıyor. BIOS dahil tüm sürücüler en günceli.
Ürünü servise gönderdim ama "üründe sorun yok, ses sürücüsü kuruldu" açıklamasıyla geri gönderdiler. Serviste de benim cihazıma ait olmayan milattan kalma sürücü kurmuşlar orası ayrı fiyasko. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ses sürücüsünü silip yeniden kurar mısınız ?
Hoparlör patlamış gibi de duruyor.

Güç kaynağı ve bağlı olduğu priz ile ilgili bir sıkıntı da olabilir farklısı ile denemek imkanınız var mı ?

Güç kaynağı ve bağlı olduğu priz ile ilgili bir sıkıntı da olabilir farklısı ile denemek imkanınız var mı?

Evimdeki prizleri ve güç kaynağının ölçümlerini yaptım. Bir sorun gözükmüyor.

Büyük ihtimalle öyle, güç yetersiz kalıyor olabilir ya da gücü dengeleyemiyor.
Şahsen pilden şüpheleniyorum. Pil vs alıp test edecek durumum yok. Servise de pil ve donanım testi yapılsın diye gönderdim. Serviste muhtemelen laptopu açıp aa cızırtı yokmuş diyip paketleyip gönderiyorlar. En azından pilde veya farklı bişeyde sorun var deseler yeterdi benim için.

Evimdeki prizleri ve güç kaynağının ölçümlerini yaptım. Bir sorun gözükmüyor.

Şahsen pilden şüpheleniyorum. Pil vs alıp test edecek durumum yok. Servise de pil ve donanım testi yapılsın diye gönderdim. Serviste muhtemelen laptopu açıp aa cızırtı yokmuş deyip paketleyip gönderiyorlar. En azından pilde veya farklı bir şeyyde sorun var deseler yeterdi benim için.

Biz iş laptopu olarak kullanıyoruz bunu firma niyeyse hep bundan alıyor cumartesi günü bilgisayarcı gelecek ona sorabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı