Lenovo 82KC0005TX V14 G2 için RAM önerisi

Bütçe
1200

Mortis06

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 Ryzen 7 7735hs
Meslek
Öğrenci
Selam, Lenovo V14 G2 Ryzen 3 5300u modelini satın aldım ve RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. Cihazı oyun amaçlı kullanmayacağımdan dolayı Dual-channel performansı benim için önemli değil, WhatsApp Web üzerinden yüksek boyutlu PDF'ler gönderiyorum ve eski Laptop'umda 8 GB RAM yetersiz kalıyordu. Resmi olarak bu cihaz 12 GB'a kadar RAM destekliyor olsa da 4+16 toplam 20GB RAM yükseltilmiş versiyonlarının satıldığını da gördüm. 16 GB daha RAM eklersem bir sorun olur mu ve Lenovo cihazlarda kendimiz RAM yükseltmesi yaparsak garanti dışı kalıyor mu? Bilgilendirirseniz ve tercihen 16 GB'ya da 8 GB RAM önerisinde bulunursanız sevinirim.

Garanti dışı kalmıyor zarar vermediğiniz sürece, CPU Z Memory kısmı ve şunu indirip fotoğraf atar misiniz RAMExpert

Kusura bakmayın yeni girebildim ancak 16 GB bir RAM aldım ve ilginç şekilde Dual channel olarak sorunsuz çalıştı, zaten CPU-Z üzerinde cihazda bulunan RAM hakkında tek bir bilgi okunamıyor, teşekkürler yine de.

@Mortis06 hocam bende ayni cihazin Ryzen 5 5500u modeli var şu anda 4+4 biri lehimli RAM bulunmakta normal slota 16 GB mi yoksa 8 GB mi takmami onerirsiniz?

Çeşitli Lenovo eklentilerinden dolayı gereksiz tüm gereksiz Windows içeriklerini kaldırdığım halde sistem eski laptopuma ve masaüstüme kıyasla ortalama 1GB fazla RAM tüketiyor. 2 GB RAM'i doğrudan ekran kartına ayırıyor hatta bazı durumlarda paylaşımlı bellekten 2 GB'ın üzerine de ilave RAM'i sistem çekiyor. 4 GB lehimli RAM kesinlikle cihazın handikapı, zaten cihaz ortalama 6 GB RAM'i boşta kendine ve APU'ya ayırıyor, 12 GB'a yükselttiğiniz taktirde RAM sınırda yetiyor diyebilirim oyun oynarken, ben 16 GB eklemenizi öneririm bütçenizi zorlamıyor ise.

Çeşitli Lenovo eklentilerinden dolayı gereksiz tüm gereksiz Windows içeriklerini kaldırdığım halde sistem eski laptopuma ve masaüstüme kıyasla ortalama 1GB fazla RAM tüketiyor. 2 GB RAM'i doğrudan ekran kartına ayırıyor hatta bazı durumlarda paylaşımlı bellekten 2 GB'ın üzerine de ilave RAM'i sistem çekiyor. 4 GB lehimli RAM kesinlikle cihazın handikapı, zaten cihaz ortalama 6 GB RAM'i boşta kendine ve APU'ya ayırıyor, 12 GB'a yükselttiğiniz taktirde RAM sınırda yetiyor diyebilirim oyun oynarken, ben 16 GB eklemenizi öneririm bütçenizi zorlamıyor ise.
hocam butce acisindan sıkıntım yok eger soylediginiz gibi destekliyorsa 16+4 seklinde kullanmayi planliyorum icimde tereddut vardi sadece 16 gb rami algilamicak mi diye

Hocam bütçe acisindan sıkıntım yok eger soylediginiz gibi destekliyorsa 16+4 seklinde kullanmayi planliyorum icimde tereddut vardi sadece 16 GB RAM'i algilamacak mi diye.

Lenovo sistemin Total'de 12 GB RAM ve 512 GB NVMe2 SSD desteklediğini söylüyor ancak ben e-ticaret sitelerinde sonradan upgrade edilen ilanları görünce 16 GB RAM ve 1TB NVMe M.2 SSD ekledim ve sorun yaşamadım. Hatta 32 GB'lık modül takılarak 36 GB RAM'li şekilde satılanını bile gördüm.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    322,2 KB · Görüntüleme: 58
Lenovo sistemin Total'de 12 GB RAM ve 512 GB NVMe2 SSD desteklediğini söylüyor ancak ben e-ticaret sitelerinde sonradan upgrade edilen ilanları görünce 16 GB RAM ve 1TB NVMe M.2 SSD ekledim ve sorun yaşamadım. Hatta 32 GB'lık modül takılarak 36 GB RAM'li şekilde satılanını bile gördüm.
anladim hocam cok tesekkur ederim sayenizde laptopun kaderi degisicek .d

Yeni konular

Geri
Yukarı