Lenovo G24-20 monitör hem AMD FreeSync hem de G-Sync destekliyor

Kara Teknolojist

Centipat
Aldığım monitör Lenovo G24-20 aldığım yerde AMD FreeSync Premium yazıyor fakat bana gelen monitörde NVIDIA G-Sync yazıyor ve dahası AMD FreeSync Premium destekliyor bu nasıl olabiliyor? Yeni monitörlerde G-Sync olup AMD FreeSync preium destekliyor mu acaba bir de 0.5 ms aldım 1 ms yazıyor level 1 de 0.5 ms oluyormuş o da doğru mudur?

Dosya Ekleri

• 20230426_192052.jpg
    20230426_192052.jpg
    121,5 KB · Görüntüleme: 83
  • 20230426_192232.jpg
    20230426_192232.jpg
    115,9 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığım monitör Lenovo G24-20 aldığım yerde AMD FreeSync Premium yazıyor fakat bana gelen monitörde NVIDIA G-Sync yazıyor ve dahası AMD FreeSync Premium destekliyor bu nasıl olabiliyor? Yeni monitörlerde G-Sync olup AMD FreeSync preium destekliyor mu acaba bir de 0.5 ms aldım 1 ms yazıyor level 1 de 0.5 ms oluyormuş o da doğru mudur?

O monitör G-Sync desteklemiyor. Neden o etiketi koymuşlar bende anlam veremedim. Büyük ihtimal yanlış etiket koymuşlar çünkü monitör sadece FreeSync Premium destekliyor(DP ile G-Sync açılabiliyor tabii). Monitörün level ayarları hakkında bilgim yok maalesef.

O monitör G-Sync desteklemiyor. Neden o etiketi koymuşlar bende anlam veremedim. Büyük ihtimal yanlış etiket koymuşlar çünkü monitör sadece FreeSync Premium destekliyor(DP ile G-Sync açılabiliyor tabii). Monitörün level ayarları hakkında bilgim yok maalesef.

Hocam DP kablosu takınca ben AMD FreeSync Premium kullanabileyeceğim değilmi bir de 165 Hz 0.5 ms olucak.

@Sad Frog

Hocam DP kablosu takınca ben AMD FreeSync Premium kullanabileyeceğim değilmi bir de 165 Hz 0.5 ms olucak.

@Sad Frog

FreeSync Premium için DP kablosu gerekmiyor. Zaten attığınız SS'de de etkin gözüküyor. 0.5 ms tepki süresi aslında bir pazarlama stratejisi. @Saint Lucia hocam daha iyi açıklar.

@Kara Teknolojist G-Sync komplike uyum var monitörde. FreeSync Premium'da var.
Burada bir gariplik yok.
Çok basit bir araştırma ile öğrenebilirsiniz. G-Sync komplike uyumlu olan monitörlerin kenarında G-Sync amblemi oluyor. Siz AMD sisteme sahipseniz FreeSync Premium kullanacaksınız.
NVIDIA sistem kullanıyorsanız DP kablosu şart G-Sync açmak için.
FreeSync için DP zorunlu değil. HDMI ile aktif edilebiliyor.

1682663942326.png

@Kara Teknolojist G-Sync komplike uyum var monitörde. FreeSync Premium'da var.
Burada bir gariplik yok.
Çok basit bir araştırma ile öğrenebilirsiniz. G-Sync komplike uyumlu olan monitörlerin kenarında G-Sync amblemi oluyor. Siz AMD sisteme sahipseniz FreeSync Premium kullanacaksınız.
NVIDIA sistem kullanıyorsanız DP kablosu şart G-Sync açmak için.
FreeSync için DP zorunlu değil. HDMI ile aktif edilebiliyor.

Eki Görüntüle 1757605

Anladım hocam aslında benim amacım DP kalbosuna bağlamak çünkü Hz değerini HDMI daha düşük veriyor DP kablosunu takınca 165 Hz+ AMD FreeSync Premium çalışırsa sıkıntı yok bun değerleri DP kablosu takınca alabiyor muyum olur yani değil mi? @Saint Lucia

Anladım hocam aslında benim amacım DP kalbosuna bağlamak çünkü Hz değerini HDMI daha düşük veriyor DP kablosunu takınca 165 Hz+ AMD FreeSync Premium çalışırsa sıkıntı yok bun değerleri DP kablosu takınca alabiyor muyum olur yani değil mi? @Saint Lucia

DP kablosu HDMI kablosundan daha kapsamlı özelliklere sahiptir. Çok üst versiyon (2.0 ve üstü HDMI'ler hariç) HDMI kablolar farklılık yaratıyor. Alt versiyonlarda DP daha başarılıdır.
DP bağlantısı yapacaksan zaten her şekilde istediğin gibi kullanabilirsin. Verim veya performans kaybı yaşamazsın. 👍

Geri
Yukarı