Lenovo G50-70 RAM yükseltme tavsiyesi

Yer
East Coast
Arkadaşlar RAM'imi 8 GB yapmak istiyorum. Bilgisayarıma uygun olacak şekilde ya şimdikinin üstüne 4 GB ekleyerek bu işlemi yapacağım, ya da uyumlu bir 8 GB DDR3 RAM alacağım. Önereceğiniz RAM'in ikinci el olmaması tercihimdir. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran Alıntısı1.PNG

Arkadaşlar RAM'imi 8 GB yapmak istiyorum. Bilgisayarıma uygun olacak şekilde ya şimdikinin üstüne 4 GB ekleyerek bu işlemi yapacağım, ya da uyumlu bir 8 GB DDR3 RAM alacağım. Önereceğiniz RAM'in ikinci el olmaması tercihimdir. Yardımlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 1334893

SPD kısmında slot sekmesine bakabilir misiniz hocam boş slot var mı?

Para varsa:

Yoksa:

8 GB RAM günümüzde yetersiz gelebiliyor bütçe varsa 4+8 yani 12 yap derim.

Para varsa:

Yoksa:

8 GB RAM günümüzde yetersiz gelebiliyor bütçe varsa 4+8 yani 12 yap derim.
Zaten Windows 8.1 kullandığımdan ve oynadığım oyunlar genelde 8GB RAM önerdiği için gerek görmedim. Sizce gerekir mi hocam?

Zaten Windows 8.1 kullandığımdan ve oynadığım oyunlar genelde 8 GB RAM önerdiği için gerek görmedim. Sizce gerekir mi hocam?

Ekran kartınız nedir hocam?
PUBG vb. oyunlar 10 üzeri RAM kullanabiliyor. Diğer oyunlarda da yüksek RAM sistemi rahatlatır eğer orta ayar bir ekran kartınız varsa 8 alın yoksa 4 alabilirsiniz.

Kendi RAM'imin üstüne mi ekleyeceğim? Benim RAM Samsung hocam siz Kingston gönderdiniz. Çift kanalda sıkıntı çıkarmazlar mı?

MHz ve CL değerleri aynı sıkıntı çıkarmaz muhtemelen. Aynısından bulabilirseniz almanız daha iyi olur ama bazen tamamen aynı 2 RAM bile uyumsuzluk yapabiliyor biraz şans işi yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı