Lenovo G50-70 RAM yükseltme

Tarumar Edici

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, iyi günler herkese. Bilgisayarıma RAM takviyesi yapmak istiyorum ancak hangi RAM'i kullanacağımı ne alacağımı bilmiyorum, ayrıca bilgisayarımın kaç GB'a kadar RAM desteklediğini'de bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Güncel RAM: 4 GB.
Kullanmış olduğum bilgisayar ve modeli:

G50-70 laptop (Lenovo) - type 80dy​

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    24,3 KB · Görüntüleme: 25
  • 2.png
    2.png
    21,3 KB · Görüntüleme: 22
  • 3.png
    3.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 27
Sizin kullandığınız notebook G5070 değil Z5070 olmalı kasa farklı olabilir anakart farklı diye tahmin ediyorum hocam. Zira G5070 laptoplarda i3 4010u bulunur. Lakin diyeceklerim hem g hem de Z5070'ler için geçerlidir.

Laptopunuza maksimum 16 GB'a kadar çift kanal RAM takabilirsiniz. Bu RAM'ler maksimum 1600 MHz olmalı. İçerisini açıp hangi marka RAM olduğunu öğrenerek aynısından almalısınız. Tahminimce ya Micron marka ya da Samsung markadır.

Öncelikle teşekkür ederim yardımınız için dediğinizi yaptım laptopun arkasını açtım "ramaxel" marka RAM ile karşılaştım bu markaya ait linkleyebileceğiniz RAM'ler varsa atarmısnız iyi Sosyal'ler.

Öncelikle teşekkür ederim yardımınız için dediğinizi yaptım laptopun arkasını açtım "ramaxel" marka RAM ile karşılaştım bu markaya ait linkleyebileceğiniz RAM'ler varsa atarmısnız iyi Sosyal'ler.
Hocam üstünde yazanın aynısından satın almalısınız. Aksi taktirde uyumsuz olur mavi ekran vs. alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı