Lenovo G580 OpenCore Config

ByPassTR

Hectopat
RAM
8 GB 1600MHz DDR3
SSD veya HDD modeli
Crucial BX500 120GB SATA SSD
Ekran kartı
Intel HD Graphics 4000
Anakart
G580
İşlemci
Intel Core i5 3210M 2.50 GHz
Daha önce Clover kullanarak Big Sur kurulumu yapmıştım. Fakat Monterey kullanmak istiyorum ve OpenCore üzerinden kurulum yapmak istiyorum.
Kendi Config dosyamı nasıl oluşturabilirim?
Denediğim Config'lerin hiçbirisi çalışmadı. Elinde çalışır vaziyette bir EFI dosyası olan arkadaşlarım paylaşabilir mi?

Wi-Fi: TP-Link TL-WN725n

Aynı laptopta Monterey kurmuştum, Technopat'ın imajı içindeki config işe yaramıştı bende, denediniz mi?

Hayır, hocam imajın konu linki mevcutsa paylaşabilir misiniz?

İndirmeye başladım hocam umarım sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirim.

O imajda Ivy Bridge configi yok, imajı yazdırdıktan sonra OC EFI adlı bölümün içindeki EFI klasörünü silin ve bu ZIP'in içindeki EFI'yi atın.
Bir de Monterey kurmak istiyorsanız bu yamayı uygulamanız lazım, çünkü HD 4000'in doğal olarak Monterey desteği yok.
Wi-Fi için de bunu kullanabilirsiniz, büyük ihtimalle çalışacaktır.

O imajda ıvy bridge Config'i yok, imajı yazdırdıktan sonra OC EFI adlı bölümün içindeki EFI klasörünü silin ve bu ZIP'in içindeki EFI'yi atın.
Bir de Monterey kurmak istiyorsanız bu yamayı uygulamanız lazım, çünkü HD 4000'in doğal olarak Monterey desteği yok.

Hocam tam imajı USB içerisine yükledikten sonra mesajını gördüm. Şimdi sizin verdiğiniz EFI dosyasını atıp deneyeceğim.

O imajda Ivy Bridge configi yok, imajı yazdırdıktan sonra OC EFI adlı bölümün içindeki EFI klasörünü silin ve bu ZIP'in içindeki EFI'yi atın.
Hocam görseldeki hatayı alıyorum.

Dosya Ekleri

• 3A67CE32-6929-4F9C-9358-40A84EC3177E.jpeg
    3A67CE32-6929-4F9C-9358-40A84EC3177E.jpeg
    150,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Bu rehber ile SMBIOS'u MacBookPro12,1 yapın ve tekrar deneyin.

Bu rehber ile SMBIOS'u MacBookPro12,1 yapın ve tekrar deneyin.
Hocam söylediklerinizi yaparak kurulumu tamamlayabildim. Fakat "Patch HD 4000" kurulumu sırasında "Error: -1712. AppleEvent timed out." hatası alıyorum.

Geri
Yukarı