OpenCore Lenovo L340 Gaming Monterey 12.3 boot hatası

Şu rehberi takip edip kendi sistemin için USB mapping çıkarır mısın? Çıkan kextleri EFI'ye ve confige işleyip deneyelim bir de:

Şu rehberi takip edip kendi sistemin için USB mapping çıkarır mısın? Çıkan kextleri EFI'ye ve confige işleyip deneyelim bir de:
Hocam yapabildim mi tam bilmiyorum. Portları keşvettikten sonra seçim kısmına geçip direk kaydettim. Orda ne yapacağımı anlamadım. Önümde bir sürü port gözüküyordu.
UTBMap.kext eğer olmadıysa tekrar denerim.

Şimdi mantık şu, yazılım portları tahmin ediyor, yanlışlık varsa misal 2.0 portu 3.0 tahmin ettiyse 2.0 olarak düzeltip kaydediyorsun ve kexti oluşturuyorsun. Biraz kafa karıştıcı gelebiliyor, haklısın.
Hocam burada 1. ve 3. porta USB2.0 taktım. galiba 3.0 algılamış. Diğerleri doğru. Bunları mı düzelteceğim? Nasıl düzelteceğim önce port numarasını seçip T:7,8,9,10:0 bunu mu yazıcam?
Ekran görüntüsü 2022-04-23 225842.png

Aslında 17 ve 19 portların doğru, 1 ve 3 companion, yani 2.0 olarak görünmüş. Rehberde Companion'u devre dışı bırakma var, B ile geri dönüp o adımı yap ve tekrar ekran görüntüsü at bu şekilde.
1, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 21, 22, 23, 24 bunları mı devre dışı bırakayım? 1 ve 3 dursun mu onları da devre dışı bırakayım mı?

Geri
Yukarı