Lenovo G580 Performans Düşüklüğü ve İşlemci Değişimi

Daha fazla  
Merhaba. Size birkaç şey danışmak istiyorum. Performansı kelimenin tam anlamıyla çok düşük bir Dizüstü bilgisayar'ım var
Sistem Özellikleri: Lenovo G580 İntel Celeron 1000M 1.80Ghz Ve 2GB 1600Mhz tek modül RAM mevcut.
Gayet düşük bir performans sergiliyor. Bu performansı artırmak için öncelikle işlemcisini değişmek gerekiyor sanırım. Yaklaşık 1-2 hafta kadar araştırdım ve dizüstü bilgisayarların işlemcilerinin zor olsa da değişebileceğini öğrendim. Hangi işlemciyi kullanacağımı bilmiyorum. Neye göre almalıyım?
Direkt RAM'ini mi yükseltmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayın BByhgfd desteğiniz için çok teşekkür ederim. Ancak, Pentıum işlemiler çok düşük performans sergiliyorlar, tıpkı Celeron gibi. Ben daha çok İ3, İ5 gibi işlemciler tercih ediyorum. Ama ilk önce RAM alsam daha iyi olacak gibi ?
Ve son olarak anakartımın soketini nereden öğrenebilirim ?

Son düzenleme:
Chipsetin yukarıdaki chipset ise i serisi işlemcileri desteklemiyor.
1.8'den 2.4-2.5 GHz'e çıkmak da fena bir upgrade olmaz.
RAM artışı özellikle Celeronlarda iyi olur.

Makinan yeni herhalde, eski ise satıp ikinci el başka bir ürün almak belki daha ucuz ya da en azından daha performans getirici bir seçenek olabilir.

Çok teşekkür ederim BByhgfd. Ancak sorun şu ki chipset'imi bilmiyorum :(.
Ama Araştırdığıma göre RAM artışı daha faydalı ve kolay olacaktır. 4Gb veya 6Gb ye yükseltmek istiyorum.
Ama dediğiniz gibi chipset'im uyumlu değil ise Pentıum u düşünecepim :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı