Lenovo g750 parça değişimi

Burak Işıkk

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 yıl önce aldığım dizüstü bilgisayarımın ekran kartı - ram değişiyor mu? Bilmek istiyorum. Bazı laptopların parça değiştirme özelliği yok benim PC parça değişebilir mi yoksa orjinal mi kalır?

• Sistem özellikleri:
  • İşlemci : İntel(R) Core(TM) i7-4702MQ CPU @ 2.20GHz (8 CPUs) 2.2GHz
  • Anakart : Lenovo ginkgo 7A1
  • RAM : 8 GB DDR3 - 1600 ( 800 MHz )
  • Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GT 820M İntel(R) HD Graphics 4600
  • İşletim Sistemi : Windows 8.1 64 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
bugün içini açtım 2 slot yuvası var ve üzerinde ddr3 v1.5 yada v.15 bu yazı vardı 4+4 ram varmış açmışken biraz fan temizledim ama bir sorun oluştu önemli bir sorun, tamamen sökmek tüm parçaları görmek istedim vidaları hepsini çıkardım ama sökmeyi başaramadım vidaları takarken 1 tanesi içine kaçtı pcyi salladım çıktımı çıkmadımı bilmiyorum hepsini taktım 1 tane vida arttı cebime koydum ama pc'de 3 vida yuvası boş kaldı bu nasıl oldu hiçbir yuvaya sığdıramadığım 1 vida arttı pc'de 3 yuva boş kaldı.? Biraz ACİL konu lütfen yardım...

Tekrar aç, vidaları farklı yere takmış olabilirsin. Salladığında vida çıktıysa o vidayı da bulabilmen gerekir. Anakart üzerinde genelde üçgen oklar koyuyorlar vidaların yerini belirtmek için oradan mantıkla tekrar takmayı dene.

Google

buna bak belki işine yarar.

Dediğini yaptım tekrar açtım tüm vidaları söktüm farklı yerlere taktım ama sonuç aynı, hardisk'i tutan mini vida'm kayıp ve yanlış hatırlamıyorsam dvd rom'u tutan ona yakın m2+6 vida yuvasına vida girmiyor elimde m2+6 var yarısı giriyor sonra vida takılmış gibi daha dönmüyor ortada kalıyor.

Bir çok bilgisayarın kasa temizliği videosu var ama senin modelinin bulamadım. Belki muadil kasalar vardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna bak aynı ise kasan buna göre yap. Değilse Lenovo g750 - Google'da Ara bu linkteki videolara bak hangisi kasa içinle aynıysa aynılarını yap.

Ama kesin çözümü ayni laptoptan bulup içine bakarak yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı