Lenovo Idea pad 3 Windows kurulumu nasıl yapılır?

Ogulcanzxx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Bugün Lenovo'nun idea pad Gaming 3 modelini sipariş verdim. FreeDOS şeklinde gelecek. YouTube'da biraz araştırdım Windows kurulumu ile ilglili normalde UEFI Windows kurmayı biliyorum sadece Technopat'ın FreeDOS dizüstü bilgisayarına Windows 10 kurmak başlığındaki videoyu izlediğim de Acer notebook da secure botu kapatılıyor. Lenovo'nun bu modelinde BIOS'unda Secure Boot kapatma seçeneği yok mu çünkü YouTube'da izlediğim zaman direkt flash belleği takıp yeniden başlatınca otomatik kuruluyor. Yani BIOS'tan ek olarak bir ayar yapmam gerekiyor mu onu merak ediyorum bilen kişiler yazarsa sevinirim şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Ben UEFI şeklinde hazırladım ama sen legacy şeklinde mi hazırladın nasıl legacy kuruldu.

Ben Secure Boot'u disabled yapıp UEFI seçtim extra olarak. Hayır UEFI şeklinde hazırlamıştım PC kasınca anladım legacy kurulduğunu.
Zaten UEFI olarak hazırlanmış bellekle legacy kuramazsınız, @tonystark007 muhtemelen legacy şeklinde hazırladınız.

Olabilir unutmuşum ilk sefer kurarken arkadaşımın flashını kullanmıştım haklısın.

Ben Secure Boot'u disabled yapıp UEFI seçtim extra olarak. Hayır UEFI şeklinde hazırlamıştım PC kasınca anladım legacy kurulduğunu.

Olabilir unutmuşum ilk sefer kurarken arkadaşımın flashını kullanmıştım haklısın.
Evet, olabiliyor, @Ogulcanzxx eğer Boot menüde UEFI seçeneği çıkmazsa @tonystark007'nin dediğini uygulayın.

Geri
Yukarı