Lenovo Ideapad 3 harici monitör düşük FPS

MertDogan94

Kilopat
Yer
Kocaeli
RAM
16 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
Ryzen 5600X
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi harici monitöre bağladığımda bayağı düşük FPS alıyorum. Driverlar güncel versiyon. Monitöre bağlamayınca FPS değerlerinde sorun yok LoL'de sabit 144 FPS alıyorum ama monitöre bağladığımda (27" 1080p HDMI 75Hz Dell) 60-80 FPS arası alıyorum. BIOS ayarlarından dahili grafik kartını devre dışı bıraktım Driver'ı bile yüklü değil ama niye böyle olduğunu anlamıyorum açıkçası.
Görüntüyü sadece monitöre verip laptop ekranını kapatmayı da denedim ama çözülmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi harici monitöre bağladığımda bayağı düşük FPS alıyorum. Driverlar güncel versiyon. Monitöre bağlamayınca FPS değerlerinde sorun yok LoL'de sabit 144 FPS alıyorum ama monitöre bağladığımda (27" 1080p HDMI 75Hz Dell) 60-80 FPS arası alıyorum. BIOS ayarlarından dahili grafik kartını devre dışı bıraktım Driver'ı bile yüklü değil ama niye böyle olduğunu anlamıyorum açıkçası.
Görüntüyü sadece monitöre verip laptop ekranını kapatmayı da denedim ama çözülmedi.
Bazi laptoplarda monitöre bağlayınca işlemcinin ekran kartını kullanıyor bunun bir çözümü yok üretici firma seçebiliyor onu.

NVIDIA Denetim Masası'na girip PhysX sekmesinden bir görüntü atınız lütfen.

V-sync de kapalı. HDMI dan cıkarınca
Bazi laptoplarda monitöre bağlayınca işlemcinin ekran kartını kullanıyor bunun bir çözümü yok üretici firma seçebiliyor onu.
Bi ara çözmüştüm 144 sabit alıyordum amd driverını kaldırdığımda ama yine eski haline döndü :) Her yeri yüksek performanslı grafik işlemci olarak ayarladım ama çok saçma.
Ekran görüntüsü 2022-06-12 131348.png

NVIDIA Denetim Masası'na girip PhysX sekmesinden bir görüntü atınız lütfen.
V-sync kapalı dostum.

V-Sync'de kapalı. HDMI'dan cıkarınca.

Bir ara çözmüştüm 144 sabit alıyordum AMD driverını kaldırdığımda ama yine eski haline döndü :) her yeri yüksek performanslı grafik işlemci olarak ayarladım ama çok saçma.
Eki Görüntüle 1417005

V-Sync kapalı dostum.

HDMI çıkışınız NVIDIA'ya bağlı değil, bu yüzden aldığınız FPS çok normal.

Bunu da değiştirmiştim ama güncelleyince sanırım eski haline döndü. Deneyip sonucu yazarım.

Onu değiştiremezsiniz MUX Switch haricinde. Driverse sorun dediğiniz gibi deneyince sonuç ortaya çıkar.

Geri
Yukarı