Lenovo Ideapad 310 Alınır mı?

BthnKaratas

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

2 hafta önce Vatan Bilgisayar'dan 1800TL'ye Lenovo Ideapad 310 İ5 7200U 4GB modeli alınmıştır. 2 haftada cihaz 3 kere Vatan Bilgisayar'a gitmiştir. Her dakika her an cihaz kasıyor bir şey yüklü veya değilken fark etmiyor. 1TB diski var. 25 GB doldurduk daha çok kasıyor. Sürekli kastığı için muzik bile dinleyemiyorsunuz sesi bile takılıyor. Dizi dahi izlenmiyor. İzlenirken o reklama geçmesi cihazı 5 saniye kastırıyor. Cihazı alalım mı diyen arkadaşlara yardımcı olacağını düşünüyorum. Cihazda Lol dahi oynanmıyor. İnternette takılmak için yeterli olmayan bir cihaz. Aldık bir Lenovo. Birdaha almamamız gerektiğini öğrendik. Cihazda ısınma sorunu yok. Sanırım bu işlem yapamadığından. Gerekirse aynı paraya bir eski nesil işlemcili ve 500GB Harddisk olan bir Asus cihaz alınabilir. 7 senelik Pentium işlemcili Asus marka cihaz Lenovo'dan iyi çalışmaktadır. Cihazı alırken 1 kere değil fazlaca düşünün.

Teşekkürler.

Gereken yere açmamışım konuyu. Taşıyanlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Genelde Lenovo pek bu tarz hatalar yapmaz ama üretim problemi olmuş demekki. Üzüldüm dostum.
3 oldu. Mecbur birdaha gidicek. İade desen kabul etmiyo. Değiştir desen sorunu yok diyo. Cihazı Hd tune ile taratıp sorun yok diyolar. Lenovo' nun yanından geçmem artık. Tek sağlamlığı sadece kasası bana göre.

İade hakkının olması gerek tüketici mahkemesine bence bir başvur. Aynı hatayı 3 kez tekrar ederse değiştirmek zorundalar cihazı. İade den emin değilim.

Videoya alarak ver bir de bakalım. Eğer yine aynısını yaparlarsa dediğim gibi tüketici mahkemesine git video ile başvur servis formlarını da götür.

Kardeş buda bizim şansımız. Ben kendime ve kuzenime aldım o bilgisayarı. Kuzenim kasmadan her şeyi yaparken ben kastığı için kullanamıyorum. Olmaz olsun böyle iş.

Ciddi ciddi aynı sorun aynı bilgisayarda aynı şekilde bana da oldu ama ben hiç bir yere götürmedim. Sorunu çözer belki diye 1 gün boyunca windows güncellemelerini yaptım kesinlikle ama kesinlikle işe yarıyor. Lenovo güncellemeleri de var. Şansımıza denk gelmiş üretim hatası sanmıştım ama sonunda düzeldi canavar gibi şimdi :D

Ciddi ciddi aynı sorun aynı bilgisayarda aynı şekilde bana da oldu ama ben hiç bir yere götürmedim. Sorunu çözer belki diye 1 gün boyunca windows güncellemelerini yaptım kesinlikle ama kesinlikle işe yarıyor. Lenovo güncellemeleri de var. Şansımıza denk gelmiş üretim hatası sanmıştım ama sonunda düzeldi canavar gibi şimdi :D

Hala aynı sorunları yaşıyoruz. Bıktık artık. Neler yaptığını anlatır mısın lütfen ? Biz de yapalım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı