Çözüldü Lenovo Ideapad 320 Harici Ekran Kartını Kullanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xredstyle

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selamlar. Lenovo Ideapad 320 isimli laptopu kullanıyorum. Bir BIOS ayarı varmış sanırım kartı aktif etmek için. Bu arada driverlarda kart gözüküyor, aygıt yöneticinde de bu kart var ama kullanılmıyor. Mesela grafik güç ayarlarında iki kart da R5 gözüküyor.

Bu da CPU-Z'deki görüntü:

1607322834389.jpg

Görev yöneticisi:

1607322869887.png

Radeon Software:

1607322932967.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS linkini değiştirdim. DDU sorun teşkil etmemeli.

Hocam merhaba. Sorunu çözdüm ve bir blog yazdım. Diğer arkadaşlar da bu blogdan yararlanabilir. Kısaca yaptığımız BIOS'tan ayarlamakmış. Yardımlarınız için teşekkür ederim:)

Bu konudaki çözümü uyguladın mı?

Evet fakat iki GPU da aynı gözüküyor:

1607328675118.png

Yok AMD için de var ama ben de çalışmıyor :D Bu modellerle alakalı bayağı sıkıntı varmış zaten.
Ben pek kurcalamadım. Biliyordum fakat oyunlardan soğuduğum için pek uğraşmadım. Bilgisayarda sadece burda takılıyorum veya Zoom'a giriyorum o kadar. Bi oyun kurup deneyeyim. Size de haber veririm.

Ben pek kurcalamadım. Biliyordum fakat oyunlardan soğuduğum için pek uğraşmadım. Bilgisayarda sadece burada takılıyorum veya Zoom'a giriyorum o kadar. Bir oyun kurup deneyeyim. Size de haber veririm.

Bu model dediğim Radeon 530 + R5 olan modeller. Siz de problem çıkmaz yüksek ihtimal.

İlk iş BIOS güncel değilse güncelle:

Sonra DDU ile mevcut sürümü kaldır ve son sürümü Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneği ile kur. Çözülmez ise bağlanıp bakacağım.

Son düzenleme:
İlk iş BIOS güncel değilse güncelle:

Sonra DDU ile mevcut sürümü kaldır ve son sürümü fabrika ayarlarına sıfırla seçeneği ile kur. Çözülmez ise bağlanıp bakacağım.

Hocam anakartım 15ast benim. Bunu kurmam problem teşkil eder mi? Bir de en son DDU kaldırması yaptığımda PC çökmüştü. Formatlamam gerekmişti. Bir daha yaşanabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS linkini değiştirdim. DDU sorun teşkil etmemeli.

Hocam merhaba. Sorunu çözdüm ve bir blog yazdım. Diğer arkadaşlar da bu blogdan yararlanabilir. Kısaca yaptığımız BIOS'tan ayarlamakmış. Yardımlarınız için teşekkür ederim:)

Çözüm

Geri
Yukarı