Lenovo Ideapad 320 laptopa RAM ve SSD takma

Mürsell.kar

Decapat
Daha fazla  
Meslek
bilgisayarlı program (Cnc)
Lenovo Ideapad 320 laptopumu beni bir süre daha idare etmesi için 4 GB DDR4 RAM eklemesi yapacağım. Fakat aynı model bulmam zorunlumu ve modelini nasıl öğreneceğim?
İkinci olarak işletim sistemini kurmak için SSD alsam CD ROM yerine takabilir miyim? Ve güç bağlantısını nasıl yapacağım? Bilgilendirirseniz sevinirim, resimleri ekledim.
6D59C4FD-C3A0-4ED1-B679-890BDC7D9C22.jpeg
223BA356-E2AA-4513-B705-52A3B94AAB8A.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
O laptopa ilave yapmak için içindeki 4 GB yerine tek bir 8gb ram takmanız gerek. Tek RAM slotu var. Diğeri anakarta gömülü. Alacağınız ram aynı hızda olmalı.SATA SSD alacaksanız harddiskin yerine SSDyi takın. CD yuvası için HDD Caddy alıp HDDyi ona takın.

4 gb rami söküp 8 gb takmalısınız SSD alirsaniz onu suanki HDD yuvasina HDD'yi de CD room aparati sayesinde CD rooma takabilirsiniz
(Kendi PC'mde SSD'yi CD rooma taktigimda performans kaybi gozlemledim belki orasi daha yavastir?)
SATA girisli oldugu icin güç acisindan extra islem yapmaniza gerek yok.

4 gb rami söküp 8 gb takmalısınız SSD alirsaniz onu suanki HDD yuvasina HDD'yi de CD room aparati sayesinde CD rooma takabilirsiniz
(Kendi PC'mde SSD'yi CD rooma taktigimda performans kaybi gozlemledim belki orasi daha yavastir?)
SATA girisli oldugu icin güç acisindan extra islem yapmaniza gerek yok.
Hali hazırdaki 4 gb RAM i sökmeden 4 daha ekleme yapamaz mıyım ? Anakarta bir soket boş gibi geldi. Laptoptan anlamıyorum pek.

O laptopa ilave yapmak için içindeki 4 GB yerine tek bir 8gb ram takmanız gerek. Tek RAM slotu var. Diğeri anakarta gömülü. Alacağınız ram aynı hızda olmalı.SATA SSD alacaksanız harddiskin yerine SSDyi takın. CD yuvası için HDD Caddy alıp HDDyi ona takın.
Anakart daki tek slot boştu fakat orayı değerlendiremez miyim ?
Suanda PC de toplam 8 gb mi var 4 gb mi
Fotograf tam tepeden oldugu icin tam anlayamadim ama dolu gibi gozukuyor sanki
Şu an 4 GB RAM var.

Anakart daki tek slot boştu fakat orayı değerlendiremez miyim ?

Şu an 4 GB RAM var.

O zaman boş orası boş slota direk takın.
Burada daha ayrıntılı bilgiler de mevcut.

O zaman boş orası boş slota direk takın.
Burada daha ayrıntılı bilgiler de mevcut.
Çok teşekkürler. RAM alırken MHZ ve CL değerleri aynı olması şart mı?
FB6DA1BE-2D7C-4891-ADF8-7546E6846E19.jpeg

Anakartınızda boş slot olduğunu sanmıyorum. Eğer emin iseniz takılı olan RAMi o slota takmaya çalışın. Eğer takılırsa ve çalışırsa aynı MHz ve Cl değerinde RAM almanız yeterli.

Anakartınızda boş slot olduğunu sanmıyorum. Eğer emin iseniz takılı olan RAMi o slota takmaya çalışın. Eğer takılırsa ve çalışırsa aynı MHz ve Cl değerinde RAM almanız yeterli.
Hali hazırda ki RAM anakarta gömülü. ve bir slot boş yer var. Sabah net fotoğraf atarım, sizde okeylerseniz satın alıcam.

Geri
Yukarı