Lenovo Ideapad 330 Intel Core i5 8250U laptop yükseltme

Bütçe
2000

Frastoly

Hectopat
Selamlar,
Laptop alacağım ikinci el, RAM ve SSD yükseltmek istiyorum ama yükseltme yapılabilir mi bilmiyorum? Oyun oynamak için kullanmayacağım. Yükseltmek istememin sebebi ise işlemcisinden dolayı (i5 8250U) ileride iyi bir laptop alırım diye şimdi çok vermek istemiyorum. En fazla 2 bin TL çıkar diye düşünüyorum. Şimdi fotoğrafı yükleyecekken fark ettim DxDiag kısmında işlemci: Yok diyor, niye öyle demiş? Asıl sorum şu yükseltme yapılabilir mi?
Laptop'un aslı bu.

20211023_223454.jpg

20211023_223316.jpg

20211023_223304.jpg

20211023_223243.jpg

Almak istediğim SSD'de en az 256 GB.

RAM de 8 GB ama sistem kaç destekler veya RAM uyumlu olur mu bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O RAM uyumsuz. Masaüstü RAM o.

Selamlar,
Laptop alacağım ikinci el, RAM ve SSD yükseltmek istiyorum ama yükseltme yapılabilir mi bilmiyorum? Oyun oynamak için kullanmayacağım. Yükseltmek istememin sebebi ise işlemcisinden dolayı (i5 8250U) ileride iyi bir laptop alırım diye şimdi çok vermek istemiyorum. En fazla 2 bin TL çıkar diye düşünüyorum. Şimdi fotoğrafı yükleyecekken fark ettim DxDiag kısmında işlemci: Yok diyor, niye öyle demiş? Asıl sorum şu yükseltme yapılabilir mi?
Laptop'un aslı bu.

Eki Görüntüle 1196837

Eki Görüntüle 1196838

Eki Görüntüle 1196839

Eki Görüntüle 1196842

Almak istediğim SSD'de en az 256 GB.

RAM de 8 GB ama sistem kaç destekler veya RAM uyumlu olur mu bilmiyorum.
Knk almak istediğin SSD M2 yani öyle bir girisi yok sata ssdlere bakman gerekiyor tabi o da ikinci bir girisi var mı bilmiyorum yani 1 TB harddiski Sökmen gerekebilir ya da CD okuyucu yeri varsa oraya takman gerekir farklı bı donusturucuyle birde Ramin ddr kaç olduğuna bak öyle her ram olmaz yani iyi araştir ama 8gb ti destekleyecektir

Bu RAM uyumlu olur mu?
Knk almak istediğin SSD M2 yani öyle bir girisi yok sata ssdlere bakman gerekiyor tabi o da ikinci bir girisi var mı bilmiyorum yani 1 TB harddiski Sökmen gerekebilir ya da CD okuyucu yeri varsa oraya takman gerekir farklı bı donusturucuyle birde Ramin ddr kaç olduğuna bak öyle her ram olmaz yani iyi araştir ama 8gb ti destekleyecektir
Örnek atabilir misiniz?

Olmaz. Tek RAM slotunuz var. Ve o slot maksimum 8 GB destekliyor.

Ynt: Ideapad 330-151kb 81de ram yükseltmesi​

2018-08-19, 05:36
Merhaba the_player,

Topluluğa hoş geldiniz.

Sistem bilgilerine göre Ideapad 330-15IKB'nin RAM'ini 16 GB'a kadar yükseltebilirsiniz. 1 adet lehimli RAM ve 1 adet SO-DIMM yuvasına sahiptir. Bu Bağlantıya başvurabilirsiniz .
Ek bilgiye ihtiyacınız olursa bize bildirin.

Teşekkürler.
Auxen_Lenovo

Geri
Yukarı