Lenovo IdeaPad 500-15ISK laptopa hangi yükseltmeler yapılabilir?

Bütçe
Ssd veya Ram ne kadar tutarsa o kadar ama orta fiyatlı falan

Cüneyt043

Femtopat
Daha fazla  
Benim laptopum Lenovo IdeaPad 500-15ISK 16 GB DDR3 RAM var. Bu RAM'leri 32 yapabilir miyim ya da DDR4 veya DDR5? DDR yükseltsem yeter aslında bir de 885 GB HDD var bunu SSD ile değiştirebilir miyim 1 TB falan? Bir de son olarak şeyi merak ettim, değiştirmem ama işlemci veya ekran kartı değiştirilebiliyor mu?

Benim laptopum Lenovo IdeaPad 500-15ISK 16 GB DDR3 RAM var. Bu RAM'leri 32 yapabilir miyim ya da DDR4 veya DDR5? DDR yükseltsem yeter aslında bir de 885 GB HDD var bunu SSD ile değiştirebilir miyim 1 TB falan? Bir de son olarak şeyi merak ettim, değiştirmem ama işlemci veya ekran kartı değiştirilebiliyor mu?
Anakart DDR3 ramler için tasarlandıysa DDD4 veya DDR5 ram takamazsın, taksan da çalışmaz. İşlemci ve ekran kartı değiştirmek de benim bildiğim kadarıyla çoğu laptop'ta yapılamayacak, nadir yapılabilecekler de de oldukça teferruatlı zor bir mevzu. Laptop'un için yapabileceğin en iyi şey hızlı bir SSD edinmek olur, farkını çok rahat hissedersin.

RAM'i 32 GB yapabilirsin, destekliyor; lakin DDR yükseltme diye bir şey yok, cihaz DDR kaçsa ona göre RAM alıp takacaksınız. HDD'yi de SATA SSD ile değiştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı