Lenovo Ideapad 700 CSGO FPS Sorunu

Oyunu ilk indirdiğim zaman düşük ayarlarda 180 FPS civarı değerler alıyordum. Yüksek ayarlarda da 120-150 arası FPS değerlerinde bir verim alıyordum. Çok nadir 120 altına düşüyordu. Ancak ne olduysa bir anda FPS değerleri buralara kadar düştü. Cihazda depolama sorunum da yok . 250 GB Samsung SSD ve 1 TB HDD var çoğu boş zaten depolamanın. Başka oyun da var ama onlarda standart değerler nedir bilmiyorum. Ama tahminimce bu ürünün CS GO'da yüksek ayarlarda 120-150 FPS vermesi çok mu zor? Bu değerlerin bu özellikteki ürün için normal olması gerekmiyor mu?
Daha düşük özellikteki ürünlerde aynı değerleri görünce hayal seviyesinde FPS almasam da ürünün hak ettiği değerlerde oynamak istiyorum. :)

Gpu kullanimin %100-%99 oluyor mu? Birde sicaklik durumlari nasil bize bunlari vermessen çokta yardimci olmayiz. Msi afterburner ile oyun ici testlerini atarsan durumu daha iyi anlariz.

Dediğiniz mantıklı fakat videonun başında dediği gibi laptop lar da oluyor bu çünkü masaüstü bilgisayarda zaten ikisini de kullanmak için iki monitör lazım.
Yalnız eğer diğer ekran kartı ile çalışıyor olsaydı en yüksek ayarlarda intel ekran kartı ile 90 fps almanız imkansızdır. Fps sadece ekran kartı işlemci ile bitmez. Ram, hardisk, anakart hatta kullandığınız internetin bağlantı hızı bile bilgisayarın performansını etkiler. Size taysiyem gta 5 , far cry gibi offline oyunlarda deneme yapmanız. O zaman da ortalamanın baya bir altında değer alırsanız sorun var demektir. 10 20lik fps farklarını da dikkate almayın.

Bilgisayardan öyle aşırı derece anlayan biri değilim ama oyun açıkken görev yöneticisi durumu ve GPU kullanımı aşağıdaki gibi...

Ekran Görüntüsü (22).png
Ekran Görüntüsü (23).png

Buradan anlasilacak bir durum degil o. Alt tab yaptiginda gpu kullanimi duser ve burda 0 gozukuyor zaten. Msi afterburner programini indir ve ordaki rivaturnur statistics programi sayesinde oyun ici degerlerin goruntusunu at. Programin kullanisini youtubedan bakarak yapabilirsin. Technopatin bir rehberi vardi sanirim.

Yalnız eğer diğer ekran kartı ile çalışıyor olsaydı en yüksek ayarlarda intel ekran kartı ile 90 fps almanız imkansızdır. Fps sadece ekran kartı işlemci ile bitmez. Ram, hardisk, anakart hatta kullandığınız internetin bağlantı hızı bile bilgisayarın performansını etkiler. Size taysiyem gta 5 , far cry gibi offline oyunlarda deneme yapmanız. O zaman da ortalamanın baya bir altında değer alırsanız sorun var demektir. 10 20lik fps farklarını da dikkate almayın.

Hocam o dediğiniz oyunlar yok. Orijinal olmadığı sürece de bilgisayara yükleyip emek hırsızlığı yapmam. Ama oyun listem aşağıda bunlardan hangisinde deneyeyim. CS GO hariç diğerlerini oynamadım daha. Kış indiriminde aldım :)

Ekran Görüntüsü (24).png

Buradan anlasilacak bir durum degil o. Alt tab yaptiginda gpu kullanimi duser ve burda 0 gozukuyor zaten. Msi afterburner programini indir ve ordaki rivaturnur statistics programi sayesinde oyun ici degerlerin goruntusunu at. Programin kullanisini youtubedan bakarak yapabilirsin. Technopatin bir rehberi vardi sanirim.

Programı indirip deniyorum hemen.

Technopat'da video var. MSI AfterBurnerı nasıl kullanacağın ile ilgili. Oradan bakarak programı ayarla. Oyun içinde çalıştır bakalım ne gibi değerler alacaksın.

Bilgisayar üretimi bu halde ben sadece SSD taktım içine. Nasıl darboğaz yapar ki? Ayrıca bu MSI Afterburnerde çok fazla seçenek var Technopat'ın videosundaki gibi değil. Hangi seçenekleri seçmem gerekiyor acaba? Seçenekler aşağıda resim halinde. Hepsini seçtiğim zaman da oyun içerisinde de ilk sıradaki değerleri gösteriyor

Ekran Görüntüsü (31).png Ekran Görüntüsü (32).png Ekran Görüntüsü (33).png Ekran Görüntüsü (34).png Ekran Görüntüsü (35).png Ekran Görüntüsü (36).png Ekran Görüntüsü (37).png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı