Lenovo Ideapad 700 eGPU takılır mı?

PORTAKAL_SS

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Bursa
Merhaba Lenovo Ideapad cihazıma eGPU ile ekran kartı takabilir miyim? Takarsam performanslı olur mu (yani taktığıma değer mi) i7 6700HQ ile darboğaz olmayacak en iyi ekran kartı nedir?

Aynı model var. @Merküt @PORTAKAL_SS

Thunderbolt girişi olmadığından Wi-Fi soketinden eGPU çekmek zorundasınız. Bunu yapacağınıza, satın. İkinci el Thunderbolt girişi olan bir laptop alıp, Asus XG Station Pro gibi eGPU kasalarından bu işi yapmak daha mantıklı.

Peki bunu tahmini 9-500 veya 9000 arası fiyata satsam düzgün bir sistem toplayabilir miyim performans olarak bundan belki biraz daha iyi?
Biraz daha düşüğe satarsınız gibi. Zira ekran kartı kronik sorunlu ve çok eskidi artık.

8500 TL'ye sattınız diyelim. Monitör dahil olmazsa idare eden bir sistem toplanır gibi. Yine de ikinci el sistem toplamak zorunda kalırsınız.

Hocam tabii ki 8500TL'ye direk toplamam. Üstünde eklerim. Her halde 12-13 bin arası bir bütçe olur.
O zaman çok daha iyi olur. Ben de para bulursam satıp, yeni bir laptop almak istiyorum ama bütçem yetmeyecek gibi. Klavyesini değiştirmeyi planlıyorum. Ekstra bir SSD de satın alırsam, birkaç sene beni idare eder.

Geri
Yukarı