Lenovo IdeaPad 700 eGPU bağlamak

aekaraloglu

Femtopat
Daha fazla  
Yardımcı olmaya çalışırım bilgi verirsen.

Selam. 4 sene geçmiş ancak benim de birkaç sorum var yardımcı olabilir misiniz?

Temel düzeyde bilgisayar bilgim var çok detaya inemiyorum. İş için bir Lenovo S340 14wl bilgisayar aldım ikinci el. ( 81N700SCTx )

Bu bilgisayara eGPU ile bir harici grafik kartı takmak istiyorum. Boş zamanlarımda biraz takılmak için.

Şimdi sorum şu. Bu bilgisayarın Thunderbolt bağlantısı yok. Seçenek olarak Wi-Fi modülünü söküp bağlantı yapılması söyleniyor. Ben ancak bunu istemiyorum. Benim istediğim aslında tamamen şu:

İstediğim vakit grafik kartını bir USB girip takıp çıkarmak. Bunun için alt kasa kapağında bir kesik atabilirim. Bilgisayarın içinde boş bir M.2 bağlantı modülü var. Buraya bir ara kablo ile kasada kesik atarak sıfır bir şekilde kasa dışına çıkaracağım. Sonra harici grafik kartını istediğim vakit bağlayabileceğim bir düzenek yapacağım.

Şimdi sorum şu. M.2 bağlantı modülünü kullanarak grafik kartını çalıştırabilir miyim? Bu mümkün müdür?

Sizin istediğiniz şey Thunderbolt portuna sahip laptoplar için çok daha uygun. ASUS XG Station gibi eGPU kasalar, tak-çıkar mantığına daha uygun ve performanstan daha az kayıp veriyor. Bu daha masraflı bir yöntem maalesef.

M.2 portundan yapanları bilemiyorum maalesef. Genelde Wi-Fi'dan giriş sağlıyorlardı. Performanstan çok kayıp var ve de eGPU araçları genelde Alibaba'da falan satılıyor.

Sizin istediğiniz şey Thunderbolt portuna sahip laptoplar için çok daha uygun. ASUS XG Station gibi eGPU kasalar, tak-çıkar mantığına daha uygun ve performanstan daha az kayıp veriyor. Bu daha masraflı bir yöntem maalesef.

M.2 portundan yapanları bilemiyorum maalesef. Genelde Wi-Fi'dan giriş sağlıyorlardı. Performanstan çok kayıp var ve de eGPU araçları genelde Alibaba'da falan satılıyor.
m2 portunu kullananlar var. Wi-Fi portunu kullananlar genelde boş bir m2 portu olmadığı için tercih ediyorlardı. ama işte teknik bilgim çok iyi değil. wifi portu pci express bağlantı hızı sağlıyor ve 5gigalık bir bağlantının mümkün olduğu söyleniyor. bu hızı m2 portu da veriyor diye düşünüyorum ki m2 portunu kullanmanın da mümkün olduğuna dair youtube'da videolar var.

ekran kartım var. 1650ti ve boşta duruyor. bunu bu şekilde egpu yöntemi ile kullanmak istiyorum. m2 portuna uygun bir egpu aparat ve ekran kartını besleyecek bir psu ya da adaptör alacağım. maliyetin bin lirayı geçmemesini ümit ediyorum.

@aekaraloglu kafadan bir eGPU aparatı ve besleyecek bir PSU lâzım. Bir de 1000 serisi için sürücü sorunu vardı herhalde. Onu araştırmakta fayda var. Ben dün biraz eGPU kasaları hakkında YouTube'a baktım. Orada bile çok kayıp vardı FPS'den.

Harici monitör kullanmanız kaybı azaltır. Ama o sürücü meselesini mutlaka araştırın. Yanlış hatırlamıyorsam, 400.00 sonraki sürücülerde ekran kartını görmüyordu.

Geri
Yukarı