Lenovo Ideapad 82K200WHTX alınmalı mıdır?

Bütçe
22000

andyanderson

Yoctopat
Öncelikle herkesin bayramını kutluyor, hayırlı geceler diliyorum. R7 ve 3060'lı 82K200JUTX model Lenovo marka laptopu Teknosa üzerinden alacakken karşıma Arçelik sitesindeki bu model çıktı ve hem fiyatı hem 1 TB SSD olması bakımından daha avantajlı olduğunu gördüm. Fiyat piyasaya nazaran gayet uygun olduğundan bir an önce alayım diyorum ama ikilemde kaldım. Sizin görüşleriniz nelerdir?

Son düzenleme:
Öncelikle herkesin bayramını kutluyor, hayırlı geceler diliyorum. R7 ve 3060'lı 82K200JUTX model Lenovo marka laptopu Teknosa üzerinden alacakken karşıma Arçelik sitesindeki bu model çıktı ve hem fiyatı hem 1 TB SSD olması bakımından daha avantajlı olduğunu gördüm ancak araştırdığımda Cimri sitesinde 3050 Ti ekran kartına sahip olduğu yazıyo ama kendi sitesinde ve yorumlarda 3060 olduğu belirtilmiş. Fiyat piyasaya nazaran gayet uygun olduğundan bir an önce alayım diyorum ama ikilemde kaldım. Sizin görüşleriniz nelerdir?

Bu fiyata daha iyi modeller var diye biliyorum. Tulpar ve Omen serisine bakabilirsiniz.

Yaklaşık 4 5 gün önce araştırarak Lenovo Ideapad Gaming 3 aldım 17000 TL'ye RTX 3050 Ti, Intel Core i5 ve 512 GB SSD ile çok memnunum ayrıca bütün sürücüleri Lenovo'nun kendi sitesinden yükler iseniz Lenovo vantage de birçok özellik açılıyor en sevdiğim özellik ise tasarruf kipi bu mod şarj adaptöründen gelen gücü bataryaya aktarmadan direk laptopa yönlendiriyor bu da batarya ömrünün çok daha fazla uzamasına yardımcı oluyor ayrıca laptop ta güçlü oyunlar oynarken ısındığında ısıyı direk olarak laptopun başka bir bölgesine iletiyor ve klavye asla ısınmıyor tabii Ryzen pek fazla önermiyorum fakat gerçekten fiyat performans bir laptop iyi akşamlar dilerim.

Maalesef en fazla 21 bin çıkarabiliyorum :/

Yaklaşık 4 5 gün önce araştırarak Lenovo Ideapad Gaming 3 aldım 17000 TL'ye RTX 3050 Ti, Intel Core i5 ve 512 GB SSD ile çok memnunum ayrıca bütün sürücüleri Lenovo'nun kendi sitesinden yükler iseniz Lenovo vantage de birçok özellik açılıyor en sevdiğim özellik ise tasarruf kipi bu mod şarj adaptöründen gelen gücü bataryaya aktarmadan direk laptopa yönlendiriyor bu da batarya ömrünün çok daha fazla uzamasına yardımcı oluyor ayrıca laptop ta güçlü oyunlar oynarken ısındığında ısıyı direk olarak laptopun başka bir bölgesine iletiyor ve klavye asla ısınmıyor tabii Ryzen pek fazla önermiyorum fakat gerçekten fiyat performans bir laptop iyi akşamlar dilerim.

Yorumunuz için teşekkür ederim, hayırlı olsun sizin ürününüz de güle güle kullanın :)

Ryzen önermemenizin sebebi nedir acaba? Ben de malum bütçeden dolayı Ryzen işlemcili bir laptop alacağım merak ettim neden önermediğinizi :)

Intel'e göre ucuz olması çok iyi bir faktör fakat Intel'e göre daha çok ısınıyor bir de overclock yaptığınızda ciddi kronik sıkıntılar ile karşılaşabilirsiniz ve Intel yıllardır işlemci üreten bir firma şimdi nasıl Intel'in ekran kartını insanların fazla almaması gibi AMD de Intel'e göre bu işlerde tecrübesiz olduğu için fazla satılmıyor ve önerilmiyor.

Aslında tam tersi, AMD işlemci tarafında gayet iyi muhtemelen 11300h versiyonunu aldınız ondanda güçlü. Bıraz fazla ısınıyor 11300h a gore ama sıkıntı cıkaracak duzeyde değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı