İnceleme Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6 RTX 3050 - i5 11300H

Kasa yanıyor desene hem GPU hem CPU sınıra yaklaşıyor demek ki hava alacak şekilde vs tuttuğunuz haldemi böyle oyunda? Yoksa yukseltmeyi vs denediniz mi, bu arada en kötü undervolt denemen mantıklı gibi.
Yok sıfır hava alıyor soğutucu alacağım. 10300H en fazla 100mV düştü ama etkisi oldu baya. Soğutucu alsam yüksek ihtimal çözülür gibi duruyor. Fan sesine alıştım neredeyse onu da kulaklıkla çözerim

Fan sesi çoğunda var ya onu takmamak lazım, kulaklık kullaninca hissedilmiyor.

@267345 timespy testi yaptiysan bir paylaşabilir misin?

Son düzenleme:
anlamadığım bi şekilde oc yapmadığım haldeki 3050 75w den bile düşük performans veriyor gördüğüm kadarıyla, kısa zamanda bi ram upgrade yapmam gerekiyor gibi oc ile aldığım puanlarda burda linki pcde duruyor.

5.3K puan 75W ile mi? Bildiğim kadarıyla 85W-95W civarında bu puanı verebiliyor. 75W için 4.9K ortalama diye biliyorum.

5.3K puan 75W ile mi? Bildiğim kadarıyla 85W-95W civarında bu puanı verebiliyor. 75W için 4.9K ortalama diye biliyorum.

Yok hocam, bendeki cihaz 90W ama OC yapmadığım da sizinkinden bile çok düşük bir skor alıyor anlamadığım bir şekilde OC yapinca kendine geliyor küçük bir +50 ile 700 puan oynadı çünkü, 75W 3050 Ti civarlarinda oldu performansi birnevi 95W denebilir evet.

Şunu bir türlü HP sağlayamadı HP support asistant var ama yanlış driver yükleyebiliyor veya güncellemede takılı kalabiliyor.

Ekleme olarak, şu an RAM siparisini verdim düzgünce gelirse kasanın içini ve Dual channel farkınıda konuya eklerim.

RAM geldi, Valorant'ta 160 FPS civarlarına cıktı. Timespyda 1K CPU performans artışı verdi, fazla detaylı ıncelemedim şu an baktıklarım bunlar.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…