Lenovo İdeapad Gaming 3 5600h vs. 5800h

ArchiCAD, Lumion, Photoshop, 3DS Max, SketchUp gibi programları kullanacağım. Halihazırda GTX 980 ekran kartım bile yetiyor fakat 3-4 yıl sonrasını bilemiyorum, herhalde büyük oranda değişim göstermese gerek.

Hocam iyi olsun. Sonuçta bilgisayar bu, bu sene beğenmezsen seneye değiştireyim mantığıyla da harekete edemezsiniz. Yerinizde olsam 3060 olan modeli alırdım ancak bu kadar çok istiyorsanız daha ucuz yollu bir şey bakabilirsiniz.

2 faktör var. Birincisi bütçe ikincisi ihtiyaç. İhtiyaçlarınıza göre 3060 daha uzun süreli olarak sizi idare edecektir. Ancak eğer bütçeden çekiniyorsanız 3050'ye kadar inebilirsiniz. Ancak uzun süre aynı performansı alamayacağınızı ben şimdiden taahhüt ederim. Sonuçta ilk mesajımda belirttiğim gibi arada hem VRAM hem bit farkı var. Bunlar her programda önemli farklar.

2 faktör var. Birincisi bütçe ikincisi ihtiyaç. İhtiyaçlarınıza göre 3060 daha uzun süreli olarak sizi idare edecektir. Ancak eğer bütçeden çekiniyorsanız 3050'ye kadar inebilirsiniz. Ancak uzun süre aynı performansı alamayacağınızı ben şimdiden taahhüt ederim. Sonuçta ilk mesajımda belirttiğim gibi arada hem VRAM hem bit farkı var. Bunlar her programda önemli farklar.
GTX 1650 alıp ihtiyacımı karşılamamaya başladığında satıp sıfır bir laptop almak mı yoksa şu an RTX 3060 alıp 5 yıl kullanmak mı daha mantıklı olur? Ancak bu durumda da laptop 5 yıl boyunca sorunsuz çalışır mı sorusu takılıyor kafama.

GTX 1650 alıp ihtiyacımı karşılamamaya başladığında satıp sıfır bir laptop almak mı yoksa şu an RTX 3060 alıp 5 yıl kullanmak mı daha mantıklı olur? Ancak bu durumda da laptop 5 yıl boyunca sorunsuz çalışır mı sorusu takılıyor kafama.

Hocam şu 5 yıl mantığını çıkartın kafanızdan. 7-8 bin liralık laptop bile 5 sene gidiyor. Siz bu laptopu alıp temiz kullanırsanız 8 seneye kadar güzelce kullanırsınız. Satmak da ayrı dert ayrıca. Şimdi 3060 alıp kullanın derim, pişman olmazsınız. 5 sene sonra çıkacak olan oyunu bile oynarsınız.

Hocam şu 5 yıl mantığını çıkartın kafanızdan. 7-8 bin liralık laptop bile 5 sene gidiyor. Siz bu laptopu alıp temiz kullanırsanız 8 seneye kadar güzelce kullanırsınız. Satmak da ayrı dert ayrıca. Şimdi 3060 alıp kullanın derim, pişman olmazsınız. 5 sene sonra çıkacak olan oyunu bile oynarsınız.
Tamamdır teşekkürler, 5600H ile 5800H arasında ciddi bir fark göremedim, ikisi arasından hangisini tercih edeyim sizce? 5600x ve 5800x arasındaki gibi bir fark mı var aralarında?

Hocam sizce Acer Nitro 5 serisi mi Lenovo Ideapad Gaming 3 serisi mi? Özellikler fark etmez, model ve marka düellosu diyelim.

Hocam sizce Acer Nitro 5 serisi mi Lenovo Ideapad Gaming 3 serisi mi? Özellikler fark etmez, model ve marka düellosu diyelim.

İdg3 daha önde bence ama yine de Nitro da iyidir.

İdg3 daha önde bence ama yine de Nitro da iyidir.

Ideapad fiyatı arttı sanırım 18 bindi az önce 18.5 oldu sonra bir anda 20'ye fırladı. Ben almıstım ve iade ettim pikselden dolayı sanırım Acer Nitro alacağım fakat ısınma konusunda nasıl bilmiyorum. Sizin bir bilginiz var mı acaba? Ryzen 7 5800H olan modeli ya da bu attığınız 11400h olan modeli düsünüyorum. HP Omen'i da düsünüyorum fakat iade ettiğimin ücreti bana gelene kadar o bilgisayar tükenebilir. Omen ile Nitro arasında hangisini önerirsiniz?

Geri
Yukarı