Lenovo Ideapad Gaming 3 adaptörü yetersiz mi?

Çaç

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Maksimum 15bin TL'ye kadar laptop arıyorum ve forumda birçok konu var. Hangi konuya baksam başlıkta yazan Lenovo Ideapad Gaming 3 modeli önerilmiş fakat nerede araştırırsam karşıma bu bilgisayarın şarj adaptörünün yetersiz olduğu ve çoğunun bilgisayarı bu yüzden iade ettiğini gördüm. Acaba bu adaptör sorununun çözümü yok mudur? Masaüstü bilgisayarlardan anlıyorum fakat laptop ile daha önce hiç işim olmadığı için konuya pek hakim değilim açıkçası. Alsam mı almasam mı karar veremedim bir türlü.

Selamlar. Maksimum 15bin TL'ye kadar laptop arıyorum ve forumda birçok konu var. Hangi konuya baksam başlıkta yazan Lenovo Ideapad Gaming 3 modeli önerilmiş fakat nerede araştırırsam karşıma bu bilgisayarın şarj adaptörünün yetersiz olduğu ve çoğunun bilgisayarı bu yüzden iade ettiğini gördüm. Acaba bu adaptör sorununun çözümü yok mudur? Masaüstü bilgisayarlardan anlıyorum fakat laptop ile daha önce hiç işim olmadığı için konuya pek hakim değilim açıkçası. Alsam mı almasam mı karar veremedim bir türlü.
Hangi model?

@messinicocugu

Adaptör'nün yetersiz olması sorun değil ama şu an bu model indirimdeyken kaçırma:
Hocam bu modeli bu kadar iyi yapan şey nedir?
Herkes şu Lenovo modelini önermiş bu fiyat aralığında mesela :

Gördüğüm kadarı ile 16gb ram ve 300hz ekranı var. Ram yükseltilebilir zaten, 300hz ekran da biraz overkill gibi geldi. Bunun yanı sıra işlemcisi bir eski nesil sanırım (Laptoplar hakkında pek bilgim olmadığı için öyle tahmin ediyorum modelden.)

Sizce 16gb ram ve 300hz ekran bir eski nesil işlemci almaya değer bir kriter midir?
Sanırım laptoplarda ekran kartının watt değeri önemli. Bunları nereden karşılaştırabiliriz?
Bir de acaba önerdiğiniz ASUS modelinin ramleri tek slot mu çift slot mu biliyor musunuz?

Hocam bu modeli bu kadar iyi yapan şey nedir?
Herkes şu Lenovo modelini önermiş bu fiyat aralığında mesela:

Gördüğüm kadarı ile 16 GB RAM ve 300Hz ekranı var. RAM yükseltilebilir zaten, 300Hz ekran da biraz overkill gibi geldi. Bunun yanı sıra işlemcisi bir eski nesil sanırım (Laptoplar hakkında pek bilgim olmadığı için öyle tahmin ediyorum modelden.)

Sizce 16 GB RAM ve 300Hz ekran bir eski nesil işlemci almaya değer bir kriter midir?
Sanırım laptoplarda ekran kartının watt değeri önemli. Bunları nereden karşılaştırabiliriz?
Bir de acaba önerdiğiniz ASUS modelinin RAM'leri tek slot mu çift slot mu biliyor musunuz?

ASUS 8x2 ekran kartı Max-P 95W 4800H ise 5600h ile aynı sayılır performansları yakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı