Lenovo Ideapad Gaming 3 anakart değişimi

Selamlar, Lenovo Ideapad Gaming 3 cihazım servisteydi. Bugün cihazım için aradılar ve anakartın arızalı olduğunu söylediler. Bana 2 seçenek sunuldu, ya anakart sıfır bir anakartla değiştirilecek ve özür hediyesi olarak RAM 16 GB'a yükseltilecekti ya da iade veya değişim kartı verilecekti. Değişim kartının 1 ayda gelebileceğini söylediler ve ben de anakart değişimini tercih ettim. Sizce iyi mi yaptım? Sıfır ve orijinal anakart takılacak ve RAM upgrade edilecek? Kararsız kaldım.

Hocam sizin sorununuz neydide değiştirdiler benim de 6 aylık aynı marka model laptop var servise fan ve termal macun için göndermiştim geldiğinde 110 derecelerde geziyordu işlemci 1 ay aonra gönderdim yani dün bugün anakart siparişi vermişler değiştirilecek dediler ama para falan yazmıyor sipariş verildiyse ücret alınmaz demişlerdi müşteri hizmetleri.

Ideapad serisinin kronik sıkıntılı olduğunu duydum, değişim isteseydiniz büyük ihtimal ya başka iade olan cihazı alacaktınız, ya da sıfır alsanız bile tekrar aynı hatanın tekrarlama ihtimali olacaktı. Böylelikle daha iyi yapmışsınız.

Merhaba. Ben de Ideapad Gaming 3 cihazımda anakart problemi yaşadım ve anakart değişimi yaptılar. Ancak bana ne özür hediyesi verdiler ne de konu ile alakalı bilgilendirdiler. Müşteri hizmetlerini kendim arayarak problemi ve değişen parçayı sorgulamak zorunda kaldım. Sonrasında özür hediyesi verdilerini ama bana neden böyle bir şey verilmediğini söylediğimde herhangi bir şekilde hediye vermediklerini söylediler. Garibime gitti bu durum, aynı olaya iki farklı davranış sergilemeri. Tabii ki de herhangi bir sonuç alamadım, hediye vermediklerini söyleyip kestirip attılar.

Merhaba. Ben de Ideapad Gaming 3 cihazımda anakart problemi yaşadım ve anakart değişimi yaptılar. Ancak bana ne özür hediyesi verdiler ne de konu ile alakalı bilgilendirdiler. Müşteri hizmetlerini kendim arayarak problemi ve değişen parçayı sorgulamak zorunda kaldım. Sonrasında özür hediyesi verdilerini ama bana neden böyle bir şey verilmediğini söylediğimde herhangi bir şekilde hediye vermediklerini söylediler. Garibime gitti bu durum, aynı olaya iki farklı davranış sergilemeri. Tabii ki de herhangi bir sonuç alamadım, hediye vermediklerini söyleyip kestirip attılar.
Özür hediyesi bir tabiri caiz. Cihazım 20 günlüktü diye böyle bir seçenek sundular bana.

Hocam ben de ideapad gaming 3 sahibiyim. Öncelikle anakart mevzusu bende de yaşandı. Cihazı 1 saat kullanamadım kapandı. Bana da ram hediyesi verdiler tamam dedik bi daha olmayacak diye teminat verdiler. 1 hafta önce gönderdim yine anakart arızası. Muhtemelen kronik bir sorun. Garanti kapsamında değiştiriyorlar ama ya garanti bitince? Lenovo ya tüm itibarı gözümde bitti. Diğer arkadaşa da bir şey söylemek istiyorum. 2021 yılında öyle bir hediye hizmetini kimseye yapmadık demeleri külliyen yalan hocam istersen bu konuda uğraşırsan yardımcı olurum bana yaptılar hediye.

Geri
Yukarı