Lenovo Ideapad Gaming 3 ekran karıncalanması

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar selam, 2 gün önce Ideapad Gaming 3 kullanmaya başladım. Dün RDR oynarken Alt Tab yaptığım pencerenin köşeleri aşağıdaki fotoğraftaki gibi karıncalandı, ama sadece köşe taraflar. Sonrasında alt + enter yaptım ve sorun düzeldi. Bu sabahta LoL oynarken Alt Tab yaptığımda aynı sorun oldu. 2 3 saniye sürüyor ama sonuçta yeni laptop. Dediğim gibi ekranın tamamı olmuyor sadece pencere köşeleri. Bu bir sorun mu, kendi kendine çözülür mü?

images (25).jpeg

Dostlar selam, 2 gün önce Ideapad Gaming 3 kullanmaya başladım. Dün RDR oynarken Alt Tab yaptığım pencerenin köşeleri aşağıdaki fotoğraftaki gibi karıncalandı, ama sadece köşe taraflar. Sonrasında alt + enter yaptım ve sorun düzeldi. Bu sabahta LoL oynarken Alt Tab yaptığımda aynı sorun oldu. 2 3 saniye sürüyor ama sonuçta yeni laptop. Dediğim gibi ekranın tamamı olmuyor sadece pencere köşeleri. Bu bir sorun mu, kendi kendine çözülür mü?

Eki Görüntüle 980131
Bende de aynı sorun var, ekran kartı ndivia mı? Tahminimce driverler yüzünden.

GTX1650. Driverları 2 gün önce experience yardımıyla kurdum. Hiçbir problem yok ekranımda, tertemiz mis gibi. Ama 1 2 saniyeliğine alt tab atınca görüntü öyle oluyor.

ideapad Gaming 3 mü senin de?
Hayır hocam acer nitro serisi fakat rdr2 oynarken lol oynarken bende de hep karıncalanma piksellenme yaşanıyor. Eski driverlerden birine geçtiğimde sorun düzelmişti fakat performans ve optimizasyon için tekrar yeni drivere geçtim. Sorun hala geçmedi rdr2 oynanmaz halde bende.

Hayır hocam acer nitro serisi fakat rdr2 oynarken lol oynarken bende de hep karıncalanma piksellenme yaşanıyor. Eski driverlerden birine geçtiğimde sorun düzelmişti fakat performans ve optimizasyon için tekrar yeni drivere geçtim. Sorun hala geçmedi rdr2 oynanmaz halde bende.
Hocam bende öyle değil. Sadece 1 2 saniye oluyor alt enter yapınca geliyor. RDR 2 ve LoL dışında problemsiz oynatıyor.

Amirim arkadaşın dediği gibi driverden kaynaklı olabilir. Ne zamandan beri böyle?
Hocam bilgisayar 2 günlük dün RDR2 oynarken başladı 2 3 saniye oldu başka olmadı, bugün LoLde 2 3 saniye oldu geçti. Başka hiçbir oyunda olmuyor, R6, CS, CYBERPUNK, Witcher bunlar normal çalışıyor. Zaten RDR2 ve LoLde de alt tab yapınca oldu. Yoksa oynarken problem yok.

Hocam bilgisayar 2 günlük dün RDR2 oynarken başladı 2 3 saniye oldu başka olmadı, bugün LoL'de 2 3 saniye oldu geçti. Başka hiçbir oyunda olmuyor, R6, CS, Cyberpunk, Witcher bunlar normal çalışıyor. Zaten RDR2 ve LoL'de de Alt Tab yapınca oldu. Yoksa oynarken problem yok.

Oyuna etki etmiyorsa şimdilik sorun yok. Experience ayarları optimize ediyor, acaba o ayarlar mı sıkıntı çıkarıyor?

Geri
Yukarı