Lenovo Ideapad Gaming 3 fan ve performans ayarı nasıl yapılır?

Dominic

Centipat
Lenovo Vantage adlı programdan yönetebiliyoruz okey fakat ben sessiz modda iken performansta kayıp vermeden oynamak istiyorum fanlar çalışmadan yani bunu nasıl yapabilirim? Sessiz moda aldığım an oyun 20FPS'e düşüyor üstelik güç modu nihai performansta.

Sıcaklıklar artıyorsa yapacağımız fazla bir şey yok. Soğutucu al diyeceğim gereksiz, hem ses çıkartıyor hem fan kadar soğutmuyor.

Sıcaklıklar artıyorsa yapacağımız fazla bir şey yok. Soğutucu al diyeceğim gereksiz, hem ses çıkartıyor hem fan kadar soğutmuyor.

Isınması problem değil benim için performans kaybı yaşamadan sessiz çalışsa yeter.
Güç modunu nihai performansa alıp en yüksek işlemci durumunu fullüyorum ama sessiz moda alınca FPS 20'lerde.

Isınması problem değil benim için performans kaybı yaşamadan sessiz çalışsa yeter.
Demek istediğim o zaten. Siz fanların hızını düşürüyorsunuz, sessiz çalışıyor ancak performanstan kısıyor çünkü ısınıyor. Fanları yükseltiyorsunuz ses yükseliyor. Bunun bir dengesi yok gibi bir şey. Ya sese maruz kalacaksınız ya da performanstan kısacaksınız.

Demek istediğim o zaten. Siz fanların hızını düşürüyorsunuz, sessiz çalışıyor ancak performanstan kısıyor çünkü ısınıyor. Fanları yükseltiyorsunuz ses yükseliyor. Bunun bir dengesi yok gibi bir şey. Ya sese maruz kalacaksınız ya da performanstan kısacaksınız.

Isınsada performanstan kısmamasını istiyorum yapamaz mıyım? Olan performans düşüşleri ısınmadan değil Lenovo Vantage düşürüyor.

Lenovo vantage adlı programdan yönetebiliyoruz okey fakat ben sessiz modda iken performansta kayıp vermeden oynamak istiyorum fanlar çalışmadan yani bunu nasıl yapabilirim? Sessiz moda aldığım an oyun 20FPS'e düşüyor üstelik güç modu nihai performansta.

Sessiz moda alınca FPS düşüşü normal çünkü sessiz kipi fanla beraber işlemcinin ve ekran kartının çektiği gücü de etkiliyor. Zaten fanları yavaşlatırsanız o sıcaklıklar uçar gider. Vantage düşürmese bile ısındığı için düşer.

Isınsada performanstan kısmamasını istiyorum yapamaz mıyım? Olan performans düşüşleri ısınmadan değil Lenovo Vantage düşürüyor.
Dediğim gibi dengesini sağlamanız ekstra bir dış müdahale sonucu çok zor ki ekstra müdahale dediğime bakmayın iki ucu aynı şeye geliyor.

Sessiz moda alınca FPS düşüşü normal çünkü sessiz kipi fanla beraber işlemcinin ve ekran kartının çektiği gücü de etkiliyor. Zaten fanları yavaşlatırsanız o sıcaklıklar uçar gider. Vantage düşürmese bile ısındığı için düşer.

Ben yine de Vantage'nin düşürmesini engelleyemez miyim? Sessiz çalışsın performansa dokunmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı