Lenovo Ideapad Gaming 3 laptop soğuk iken bile fanlar çok sesli

Tamam işte, sanallar ile 16 çekirdek. Buna sorun denemez. 12 çekirdekli i7'ler bile alev alırken, 16 çekirdekli mobil işlemciyi o derecede tutabilmek için direk tam güç fan açıyor sistem.
7nm ve 45 watt lık bir işlemci zaten intele göre az ısınması normal ve sanal çekirdeler normal çekirdekle aynı değildir.

Hocam fanların kaç derecede çalışacağını falan ayarlasak fena mı olurdu.
60 derecede tam ses fan dinlemek sinir bozucu.
Hocam ben bu konuda Lenovo Supporta yazdım bu modelde önerilmediğinden OLMAZ dendi ve Lenovo biraz sıkıntılı bir marka bana göre MSİ veya ASUS almak daha mantıklı gibi.
Hocam fanların kaç derecede çalışacağını falan ayarlasak fena mı olurdu.
60 derecede tam ses fan dinlemek sinir bozucu.

7nm ve 45 watt lık bir işlemci zaten intele göre az ısınması normal ve sanal çekirdeler normal çekirdekle aynı değildir.

Hocam ben bu konuda Lenovo Supporta yazdım bu modelde önerilmediğinden OLMAZ dendi ve Lenovo biraz sıkıntılı bir marka bana göre MSİ veya ASUS almak daha mantıklı gibi.

Herhangi bir 3. Parti yazılım ile olmaz mı?

Ben bir tane programla UnderWatt (Watt'ı max 40 a ayarladım normalde max 54 ama performans düşüşüde baya oldu) yaptım bilgisayar max 40 watt a çıkıyor sıcaklık değerleri 75 sabit bu sayede fan seside çıkmıyor (3.parti)

Performans düşüşü var mı?
Benim sıcaklık değerleride en fazça 60.
Fanları köklüyor sizinki zaten normal ve Turbo Boostu açın ve görün BF5 e girip veya Prime 95 testinde görürsünüz 60 dereceyi :DDD (laptop zaten 85 dereceye sabitliyor kendini)
ve Performans düşüşü baya var gibi ama 4ghz de çalışıyor yinede normalde 4300mhz bende

Geri
Yukarı