Lenovo Ideapad Gaming 3 performans modunda fanlar çok ses çıkarıyor

Leandres

Centipat
Daha fazla  
Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX 3050 Ti olan modelde bilgisayarı FN+Q ile performans moda alınca fanlar adeta şaha kalkıyor aşırı derecede fazla ses çıkartıyor. Bu normal midir yoksa fan ayarı gibi şeyler var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX 3050 Ti olan modelde bilgisayarı FN+Q ile performans moda alınca fanlar adeta şaha kalkıyor aşırı derecede fazla ses çıkartıyor. Bu normal midir yoksa fan ayarı gibi şeyler var mıdır?

Ayni şekilde yapmayi denemediniz mi? Fanlar zaten belli bir sicakliktan sonra açılıyor bildiğim kadariyla.

Normal. Benim 3060'ı %100 kullanan oyunlarda bile 65 derecenin üstüne geçirtmiyor.

Sıcaklığı 1-2 saat sonra ölçeceğim de performans moduna alınca fan sesinin fazla çıkması normaldir değil mi?

Normaldir tabii ki de ben fazla duymuyorum kulaklık kullandığım için ama çıkarınca bana da fazla geliyor tabii ki.

Hocam az önce PUBG oynadım orta ayarlarda performans modundaydım ve ara ara drop yedim şimdi de oyundan attı. Bunun sebebi ne olabilir?

Açık soylemek gerekirse pek bir fikrim yok oyundan atmasıyla fakat dediğim gibi Afterburner'dan sıcaklıkları ve kullanımları kontrol etmenız daha iyi olacaktır oradan sorunu anlayabilirsiniz belki.

Geri
Yukarı