Çözüldü Lenovo IdeaPad Gaming 3 laptopta Minecraft düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Çözüm
Arkadaşlar çözümü buldum attığım görseldeki gibi çizgiler varsa NVIDIA Denetim Masası'ndan görüntü ayarlarını önayarladan 3D uygulamanın karar vermesine izin ver seçeneğini seçin çizgiler gitti ve FPS düzeldi gibi.
Animasyonları kapat,fast render modunu aç.

8 GB RAM yeterli değil,yükseltirsen iyi olur.Bir A-V taraması yapabilirsin.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi RAM'i 8x2 yapabilirsin. Aynı zamanda FPS ayarları yapıp, OptiFine yükleyebilirsiniz.

Minecraft'ın kendisi optimizasyonsuz sizle alakalı değil yani bende de aynı özellikle son birkaç güncellemede özellikle de 1.19 güncellemesinde muazzam bir optimizasyon sorunu var ve toparlayamadılar atacağım videodaki ayarları yap bir miktar düzelecektir ama Minecraft gibi bir oyunda fark etmeyeceksin büyük ihtimalle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üreticiler neden laptoplara 8 GB RAM koyar ki. Hele ki oyuncu laptoplarına neden koyarsın.

Kullandığın Client FPS'yi düşürüyor olabilir. OptiFine kullanıyor musun?
lunar client ve optifine kullanıyorum

neyse yeni güncelleme ile düzeltirler herhalde valorantta minecrafttan daha fazla fps alıyorum

Animasyonları kapat,fast render modunu aç.

8 GB RAM yeterli değil,yükseltirsen iyi olur.Bir A-V taraması yapabilirsin.
RAM'in yeterli olmamasından bu sorununoluştuğunu sanmıyorum çünkü valorantta 120 fps alıyorum

Son düzenleme:
Valorant işlemci,Minecraft RAM odaklı bir oyun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…